شرکت گاز استان کرمانشاه از آغاز طرح پایش دما تاکنون، برای ۱۹۹ سازمان‌ها ونهادهای عمومی استان اخطار صادر کرده و گاز 13 اداره و نهادی که به اخطارهای صادره توجه نکردند قطع شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ناصر حسینی سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: طرح پایش دمای ادارات و سازمان‌های دولتی و عمومی کماکان بدون وقفه و به صورت منظم در حال اجراست و از آغازشروع طرح تاکنون توسط ۲۶ گروه از کارکنان شرکت گاز ۳ هزار و ۳۷۹ مورد بازرسی و پایش دما، انجام گرفته است.

حسینی افزود: در جریان پایش‌های صورت گرفته از سازمان‌ها و ادارات دولتی و اماکنی همچون دانشگاه‌ها، مدارس، مساجد، حسینیه‌ها و اماکن ورزشی بازرسی به عمل آمده که طی آن ۱۹۹ مورد اخطار به سازمان‌ها ونهادهای عمومی و دولتی داده شده و گاز ۱۳ اداره و نهادی که به اخطارها توجه نکردند نیز قطع شده است.

وی در ادامه به اقدامات فرهنگی شرکت گاز استان کرمانشاه در راستای بهینه‌سازی مصرف گاز اشاره کرد و گفت: شرکت گاز استان کرمانشاه تنها به اقدامات نظارتی در جهت کاهش مصرف گاز اکتفا نکرده و همزمان با اجرای طرح پایش دما، فعالیت هایی از جمله برگزاری نشست با مسئولین سازمان‌ها و ادارات مختلف دولتی و خصوصی، نشست با ائمه جماعات، شرکت در برنامه‌های صداوسیمای مرکز استان، استفاده از ظرفیت سایر رسانه‌ها و امضا تفاهم نامه با آموزش وپرورش استان در جهت فرهنگ سازی و بهینه سازی مصرف گاز با محوریت دانش آموزان را در دستور کار قرار داده است.

سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه با بیان اینکه ادارات و نهادهای دولتی ملزم به رعایت دمای ۱۸ درجه سانتیگراد در محل کار هستند گفت: ادارات دولتی ملزم هستند که سیستم‌های گرمایشی را یک ساعت قبل از شروع کار روشن و یک ساعت قبل از اتمام کار خاموش کنند.

حسینی در پایان با بیان اینکه درجهت بهینه سازی مصرف نیازمند همکاری و همراهی جدی مردم و مسئولین و تولیدکنندگان هستیم، گفت:  رعایت نکات ساده‌ای همچون پوشاندن درزهای در و پنجره ها، پوشیدن لباس گرم در خانه، بستن کانال کولر و… می‌تواند ۱۰ تا ۱۵ درصد مصرف گاز منازل را کاهش دهد.