انجام تعهدات ارزی باید متناسب با الزامات گردش مالی بین‌المللی باشد

  پرینت
شناسه خبر : 25203 | تاریخ انتشار : 20 شهریور 1402 - 16:24 |
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه با اشاره به دستورالعمل و ضرب الاجل سازمان توسعه تجارت ایران برای صادرکنندگان در انجام تعهدات ارزی خواهان تدبیر در تصمیم گیری برای انجام تعهدات ارزی شد و گفت: این تصمیمات نباید مانع رشد و یا باعث رکود صادرات کشور شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ حیدر کدیور با بیان اینکه امروز صادرات موتور محرکه تولید، فروش و اشتغال کشور است، افزود: هر اقدام محدود کننده‌ای می‌تواند آثار منفی خود را در فرایند تولید داشته باشد.
عضو‌ هیات نمایندگان اتاق ایران توجه تصمیم گیران این حوزه را متوجه این مهم کرد که هرگونه ضرب الاجل و تصمیماتی که منجر به تعلیق کارت‌های بازرگانی تجار شود باید متناسب با واقعیت‌های عینی گردش مالی تحت تاثیر تحریم‌های سخت بین‌المللی باشد.
‎رئیس اتاق کرمانشاه با تاکید بر لزوم اهتمام تجار در انجام تعهدات ارزی، از خانواده بزرگ بازرگانان خواست ترتیبی اتخاذ نمایند که پروسه بازگشت ارز کوتاه‌تر و سریعتر انجام شود.
‎کدیور از هیئت رئیسه اتاق ایران نیز خواست با جدیت و تبیین موضوع با سازمان توسعه تجارت، مانع از اتخاذ هرگونه تصمیم محدود کننده که آثار آن منجر به کاهش صادرات می‌شود، شوند.
وی ابراز امیدواری کرد با هماهنگی دولت و بخش خصوصی شاهد تصمیمات دقیق متناسب با محدودیت‌ها و معذوریت های عرصه مالی و تحریم ها باشیم.
‎وی از متولیان امر خواست هرگونه تصمیم گیری محدود کننده با رعایت اصول رونق صادرات، الزامات تجارت بین المللی و نیز بازگشت ارز حاصل از صادرات باشد که هر سه مورد هم راستا و متناسب با یکدیگر هستند اما نیازمند تدبیر در مدیریت و زمانبندی متناسب می‌باشد.

اخبار مشابه
کشف بیش از یک هزار مهره مهم باستانی در کرمانشاه 
آغاز به کار نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، تاسیسات و برق سلیمانیه
لزوم معافیت صادرات محصولات کشاورزی از رفع تعهدات ارزی
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.