امروزه نقش و جایگاه فوتبال از اهمیت بالایی برخوردار بوده به طوری که این رشته ورزشی علاوه بر بازار سرمایه در خانه و زندگی مردمان وارد شده و به نوعی در جهان امروز ما در آمیخته است، تا جایی که می توان اذعان داشت در دنیای جدید کمتر سرگرمی و یا ورزشی به اندازه فوتبال در زندگی مردم تاثیر و فراگیری وسیعی داشته است.

نسیم کرمانشاه_ قدرت فوتبال به طور عام بیشتر از علایق بشر امروزی بوده و در زندگی مردم و در رسانه ها و حتی در روابط بین المللی تاثیر زیادی دارد به گونه ای که سیاست ها و دولت ها هم نمیتوانند بدون در نظر گرفتن آن هر تصمیمی را که بخواهند بگیرند.

یک مسابقه فوتبال می تواند میلیون ها نفر را محو تماشای خود کند و انسان های زیادی با شوق و ذوق فراوان به تماشای آن بنشینند و از دیدن این مسابقه لذت ببرند که این استقبال در کمتر رویداد ورزشی، سیاسی و فرهنگی و اجتماعی دیگر قابل مشاهده می باشد.

بنابرین در کشور ما و بخصوص استان کرمانشاه با وجود مشکلات اقتصادی و اجتماعی باید به اهمیت فوتبال در دنیای مدرن امروزی پی برد به گونه ای که جامعه را به سمت این هدف سوق داد تا از این ورزش سالم و مفرح نهایت استفاده را به نفع عموم مردم رقم زد و با این ورزش جامعه را به شکل مثبت و سازنده سرگرم کرد و همچنین کانونی برای تخلیه انرژی هزاران نفر فراهم نمود.

استان کرمانشاه سال هاست که از داشتن یک تیم مطرح در لیگ برتر و یا حداقل لیگ دسته اول محروم می باشد و اگر تیمی از استان در مسابقات حضور داشت شاید مردم دیار ما گوشه ای از مشکلات اقتصادی و بیکاری خود را به فراموشی سپرده و با دیدن و یا حضور در ورزشگاه و حمایت از تیم استانی خود به وجد آمده و حداقل برای ساعاتی فارغ از استرس و مشقت زندگی دچار هیجان و لذت شوند.

حال که استاندار بومی کرمانشاه جناب مهندس امیری مقدم که به تازگی در منصب بالاترین مقام اجرایی استان قرار گرفته، این امید می رود که وی با حمایت ها و رایزنی های خود این ورزش را در استان توسعه داده که با توسعه فوتبال مسلما رنگ و بوی جامعه کرمانشاه نیز حال و هوای بهتری نسبت به قبل از خود خواهد گرفت.

حال روی سخنم با استاندار کرمانشاه می باشد؛ جناب امیری مقدم در چند سال گذشته استان کرمانشاه تیمی به نام راهیان را در لیگ دسته یک فوتبال کشور دارا بود اما در اقدامی عجیب و حق خوری آشکار توسط فدراسیون فوتبال کنار گذاشته شد و علی رغم شکایت ها و پیگیری ها و حتی رای دیوان عالی کشور به نفع تیم راهیان کرمانشاه این حق از مردم استان سلب شده است‌.

طی چند سال اخیر عوامل تیم راهیان و رسانه های استان به همراه برخی از مسئولین استانی تلاش خود را برای گرفتن حق مردم استان در حمایت از راهیان به کار بستند اما با این وجود تا این لحظه این تلاش ها به ثمر ننشسته و همچنان حق حضور راهیان در لیگ دسته اول فوتبال کشور از مردم استان سلب شده است.

بنابراین مردم استان از شما به عنوان استاندار مردمی، پرتلاش و بومی خود انتظار دارند تا تلاش خود را برای گرفتن حق مردم استان به کار بگیرید و با درایت و رایزنی خود با مسوولان دولتی و فدراسیون فوتبال امید دوباره ای را در دل فوتبال دوستان این دیار کهن زنده کنید.

  • نویسنده : محمد فرجی