به گفته رئیس گروه موزه‌ها و اموال منقول میراث فرهنگی استان کرمانشاه ساعت کاری اماکن تاریخی و موزه های استان، به غیر از تاق بستان، درایام نوروز و ماه مبارک رمضان از ساعت هشت صبح تا هشت شب خواهد بود.

 

علیرضا برشاهی بااشاره به استقبال بسیار بالای گردشگران از اماکن تاریخی و موزه های استان، اظهارکرد: در این راستا تلاش شده تا مدت زمان بازدید از این اماکن را برای گردشگران افزایش دهیم.وی ادامه داد: باتوجه به اینکه تاق بستان پربازدیدترین جاذبه گردشگری استان به شمار می رود، برای همین ساعت بازدید از آن طی ایام نوروز و ماه مبارک رمضان از ساعت هشت صبح تا ۱۰ شب خواهد بود.

رئیس گروه موزه ها و اموال منقول میراث فرهنگی استان ادامه داد: همچنین ساعت بازدید از محوطه میراث جهانی بیستون، معبد آناهیتا و تکیه معاون الملک و تکیه بیگلربیگی هم از ساعت هشت صبح تا هشت شب است.

وی هزینه ورودی به پایگاه بیستون، تاق بستان و  آناهیتا را برای هر گردشگر پنج هزار تومان و هزینه ورودی به دو تکیه معاون الملک و بیگلربیگی را هم برای هر گردشگر چهار هزار تومان اعلام کرد.

برشاهی در ادامه به فعالیت سه موزه مردم شناسی در شهرستان های دالاهو، سنقر و پاوه هم اشاره کرد و گفت: فعالیت این موزه ها هم از ساعت هشت صبح تا هشت شب خواهد بود.

وی در پایان اعلام کرد: علاوه بر موزه های تحت نظر اداره کل میراث فرهنگی استان، در تعدادی از شهرستان های استان مانند پاوه، روانسر و دالاهو نیز موزه های بخش خصوصی در این ایام فعال هستند.