استاندار کرمانشاه اقتدار، امنیت و قدرت امروز ایران را نتیجه دفاع مقدس و جانفشانی شهدا دانست و گفت: باید قدرشناس رشادت‌ها و ایثارگری شهدا و رزمندگان دفاع مقدس بود و بر دستان تک تک آنان بوسه زد.

به گزارش خبرنگار نسیم کرمانشاه به نقل از تابناک؛ بهمن امیری مقدم روز چهارشنبه در آیین تجلیل و تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت استان کرمانشاه در حسینه ثارالله سپاه نبی اکرم (ص) افزود: برنامه‌های بزرگداشت و تکریم رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس، یادآوری رشادت ها، شجاعت ها، ایثار، جانفشانی و هوشمندی آن‌ها و یک قدردانی ضروری است تا فراموش نکنیم داشته‌های امروز از کجاست.

وی تاکید کرد: از جان گذشتگی شهدای انقلاب و دفاع مقدس بود که انقلاب و کشور را حفظ کرد.

دفاع مقدس مصداق و نماد بازری از کربلای حسینی دانست و گفت: کربلا نگین انگشتری نهضت پیامبر اسلام (ص) و دفاع مقدس نگین انگشتری قیام امام راحل است.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: رهبران هر دو قیام فرزندان و نوادگان رسول خدا (ص) بودند و رزمندگان هر دو قیام هم عاشقان شهادت و عارفان راه حق و حقیقت.

به گفته وی، در کربلا از نوزاد ۶ ماهه تا پیرمرد ۷۵ ساله حضور داشتند و در دفاع مقدس هم از نوجوان کم سن و سال تا پیرمرد کهنسال حضور داشتند که تمام این مشابهت‌ها در کنار شعارها، اهداف و مسیر مشتر ک آن، نشانگر این است که روح و شکل دفاع مقدس ما برگرفته کامل از قیام امام حسین علیه السلام است.