مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت بازسازی بافت فرسوده از افزایش پنج برابری ساخت‌وساز‌ها در بافت فرسوده خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، رامین الماسی گفت: با تشکیل کارگروه احیا بافت فرسوده در استانداری و هماهنگی تمام دستگاه‌های اجرایی علی‌الخصوص معاونت عمرانی استانداری به رتبه ۱۷ در کشور رسیده‌ایم.

وی افزود: در این کارگروه مشوق‌های ۱۹ گانه بافت‌های فرسوده با مشوق‌های بومی در استان تلفیق شد که این امر باعث رشد حدود پنج برابری در احیای بافت فرسوده در استان شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه تصریح کرد: اخیراً نیز با برگزاری جلسات با شهرداران ده‌گانه شهرستان‌ها، محدوده‌های بافت مصوب و در راستای تسهیلگری در احیا بافت فرسوده، در کمیسیون ماده پنج نیز مشوق‌های بومی به آن‌ها اضافه شد.

الماسی با اشاره به‌اینکه مشوق‌های جدید و مناسبی برای احیای بافت فرسوده در نظر گرفته‌ایم، خاطرنشان کرد: امیدواریم با این مشوق‌ها مردم نیز در بحث ساخت واحد‌های خودمالکی پای کار بیایند که این امر نیازمند سهیم شدن بیشتر بانک‌ها خواهد بود و انتظار داریم با تسهیل‌گری بانک‌ها در امر اعطای تسهیلات، روند ساخت‌وساز خودمالکی افزایشی بشود.