مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: آموزش غیر حضوری تاثیر منفی ۵۰ درصدی بر کیفیت تحصیل دانش آموزان پایه اولی کرمانشاه در دوره کرونا دارد. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ مجید یزدان پناه اظهار داشت: از زمان ورود کرونا به کشور در حوزه آموزش و پرورش با توجه به غیر حضوری بودن آموزش تا حدودی […]

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: آموزش غیر حضوری تاثیر منفی ۵۰ درصدی بر کیفیت تحصیل دانش آموزان پایه اولی کرمانشاه در دوره کرونا دارد.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ مجید یزدان پناه اظهار داشت: از زمان ورود کرونا به کشور در حوزه آموزش و پرورش با توجه به غیر حضوری بودن آموزش تا حدودی منجر به افت تحصیلی دانش آموزان شده است.

وی گفت: حضور دانش آموزان و معلمان در مدارس به ارتقای سطح سواد دانش آموزان می افزاید و آموزش مجازی نمی تواند به طور کامل جای آموزش حضوری را بگیرد اما شرایط کرونا به اجبار باعث آموزش غیر حضوری دانش آموزان در این زمینه می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه بیان داشت: در زمان زلزله ۷۸ مدرسه تخریبی در مناطق زلزله زده بر آموزش و پرورش استان تحمیل شد که با کمک های استاندار کرمانشاه تاکنون یک هزار درس در این مناطق ساخته شده است.

وی در ادامه در رابطه با آموزش دانش آموزان در دوره کرونا گفت؛ در برخی از روستاها با رعایت پروتکل های بهداشتی برخی از معلمان با تعداد دانش آموز کم در مدارس حاضر می شوند اما حضور دانش آموزان در شهرها بر اساس دستورالعمل های ستاد مدیریت ستاد کرونا در استان عمل می شود.

وی افزود: خواستار حضور دانش آموزان کلاس اولی با رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس می باشیم چون بدون حضور دانش آموزان پایه اول آموزش آنها در ابتدای راه تحصیل به خوبی انجام نمی شود.

یزدان پناه تاکید داشت: تاثیرگذاری غیر حضوری دانش آموزان پایه اول نهایتا ۳۰ درصد می باشد و آموزش غیر حضوری در بین این دانش آموزان افت تحصیلی ۷۰ درصدی داشته است، اما در بین دانش آموزان مقاطع بالاتر افت تحصیلی کمتر از ۵۰ درصد می باشد.

وی در ادامه افزود: طرح کاهش وزن و چاقی برای دانش آموزان در وزارت آموزش و پرورش تهیه شده است تا از چاقی دانش آموزان در زمان کرونا که ۱۰ درصد افزایش یافته است جلوگیری بعمل آید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: در هفته گذشته در حوزه سواد آموزی و با ابلاغ وزیر کشور، استاندار کرمانشاه به عنوان استاندار برتر در حوزه سواد آموزی انتخاب شد که این افتخار را به هم استانی های عزیز تبریک می گوییم.

خبرنگار: محمد فرجی کاشانتویی