مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از افتتاح ۱۰ پروژه در حوزه توزیع برق و برقدار شدن شش روستا خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، محمد مرادی مدیرعامل این شرکت با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ زنی در دهه مبارک فجر، گفت: اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال جهت افتتاح پروژه های برقرسانی و اصلاح و بهینه سازی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه شش روستای بدون برق در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برقدار می شوند، اظهار کرد: روستای مله تولات در شهرستان ثلاث باباجانی، روستای بایل در شهرستان جوانرود، روستای یانبل آباد تازه آباد و دم شمشه در شهرستان کرمانشاه، روستای چناران شهرستان کنگاور و روستای قلعه گلینه وسطی شهرستان کوزران در این ایام مبارک برقدار می شوند.

مهندس مرادی با اشاره به اصلاح و بهینه سازی کامل شبکه برق ۷۴ روستا در استان، تشریح کرد: شبکه برق ۷۴ روستا با حجم ۱۰۲ کیلومتر اصلاح و بهینه شبکه فشار ضعیف هوایی ، ۱۴ کیلومتر اصلاح و بهینه شبکه فشار متوسط هوایی ، نصب و اصلاح و بهینه پست هوایی ۴۸ دستگاه ترانسفورماتور، نصب ۳۷۸ دستگاه چراغ روشنایی معابر و نصب یک هزار و ۷۸۲ اصله پایه سیمانی انجام شده است که خوشبختانه موجب بهره مندی بیش از ۵ هزار و ۷۵۵ مشترک از نعمت برق شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه اضافه کرد: تا کنون ۱۷۴ کیلومتر تعویض سیم به کابل خودنگهدار در عوارض برق روستایی سال ۱۴۰۱ انجام شده است . همچنین ۲۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی به منظورتامین برق متقاضیان در نوبت انشعاب، احداث گردیده است.

وی با بیان اینکه درکنار تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار در سطح شهر کرمانشاه و شهرستانهای تابعه به طول ۱۷۰ کیلومتر و تعویض بیش از یک هزار پایه فرسوده، عشایر عزیز نیز جز اولویت های ما هستند، افزود: تامین برق عشایر همواره یکی از دغدغه های این شرکت بوده و امسال نیز تعداد ۴۴ دستگاه سامانه مولد برق خورشیدی قابل حمل را در ایام مبارک دهه فجر به عزیزان عشایر تحویل می دهیم.