مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه گفت: مهرماه امسال ۱۵ مدرسه با ۱۰۰ کلاس درس در اختیار اداره‌کل آموزش و پرورش استان قرار خواهد گرفت.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ مهندس نظری، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه اظهار کرد: تعداد ۱۲۴ پروژه با ۴۰۰ کلاس درس در استان درحال ساخت است.

وی ادامه داد: مهرماه امسال ۱۵ مدرسه از این تعداد با ۱۰۰ کلاس درس و اعتبار نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان در اختیار اداره‌کل آموزش و پرورش استان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه با بیان اینکه از این ۱۲۴ مدرسه در حال ساخت، ۸۰ مدرسه با مشارکت خیرین آماده می‌شود، گفت: قرار است در سال جاری ۷۰ میلیارد تومان توسط خیران به مدرسه‌سازی استان اختصاص یابد.

وی به وجود ۴۴۰ خیر حقیقی و حقوقی در استان اشاره و بیان کرد: کرمانشاه به لحاظ مشارکت خیرین مدرسه‌ساز جزء استان‌های برتر کشور است.

نظری خاطرنشان کرد: مدرسه اوتیسم کودکان خاص با بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است تا در اول مهرماه ان‌شاءالله به بهره‌برداری برسد.

وی تصریح کرد: در کنار پروژه‌های در دست ساخت نباید از مدارسی که نیاز به بازسازی و تجهیزات دارند غافل ماند؛ در این راستا بیش از ۵۷ میلیارد تومان تجهیزات کلاسی و اداری خریداری، تهیه و در قالب پروژه مهر در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.

این مسؤول یادآور شد: در سفر رییس جمهور به کرمانشاه ۹۹۵ میلیارد تومان اعتبار برای مدرسه‌سازی مصوب شده که مربوط به سه سال است و تا بدین لحظه ۳۱۷ میلیارد تومان تحقق یافته است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان سرانه فضای آموزشی در کشور را ۵.۲ مترمربع اعلام کرد و گفت: این آمار در استان کرمانشاه ۶.۴ مترمربع است.