همزمان با هفته دولت پست سیار ۶۳ کیلوولت مهران ویژه اربعین با اعتباری بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از  روابط عمومی؛ در ششمین روز از هفته دولت و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام و فرماندار مهران، پست سیار ۶۳ کیلوولت مهران با ظرفیت ۳۰ مگاولت‌آمپر ویژه اربعین به بهره‌برداری رسید.

معاون استاندار ایلام در این مراسم ضمن قدردانی از خدمات شبانه‌روزی مدیرعامل و پرسنل شرکت برق منطقه‌ای غرب گفت: بهره‌برداری از پست سیار ۶۳ کیلوولت مهران در راستای تقویت برق پایانه مرزی در کمتر از سه ماه و با توجه به گرمای امسال ایام اربعین از مصادیق مدیریت جهادی است.

فرماندار مهران نیز در این برنامه ابراز داشت: با راه‌اندازی این پست و افزایش تأمین برق، مشکل برق پایانه زرباطیه به منظور تسریع در فرایند ورود و خروج زائران نیز حل می‌شود.

پیشگیری از فول بار شدن ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولت مهران یک، ارائه خدمات و تسهیل سفر زائرین به عتبات عالیات در ایام اربعین و افزایش قابلیت اطمینان شبکه توزیع منطقه از جمله اهداف احداث این پروژه است.

گفتنی است این طرح با ارزش سرمایه‌گذاری ۵۵۰ میلیارد ریال افتتاح و از یک دستگاه فیدر ترانس ۶۳ کیلوولت، ۶ دستگاه خروجی ۲۰ کیلوولت، یک دستگاه ترانسفورماتور به ظرفیت ۳۰ مگاولت‌آمپر برای این طرح استفاده شده است.