مرکز توانمند سازی بانوان در محله دولت آباد شهر کرمانشاه افتتاح شد. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ این مرکز با حضور شهردار و فرماندار کرمانشاه افتتاح شد که دکتر طلوعی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: مناطق حاشیه شهر کرمانشاه و توانمندسازی این محلات یکی از اولویت های شهرداری می باشد. وی گفت: در شهر کرمانشاه […]

مرکز توانمند سازی بانوان در محله دولت آباد شهر کرمانشاه افتتاح شد.
به گزارش نسیم کرمانشاه؛ این مرکز با حضور شهردار و فرماندار کرمانشاه افتتاح شد که دکتر طلوعی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: مناطق حاشیه شهر کرمانشاه و توانمندسازی این محلات یکی از اولویت های شهرداری می باشد.

وی گفت: در شهر کرمانشاه ۸۸ محله وجود دارد که شهرداری برنامه هایی در نظر دارد تا شهر را به مردم بسپارد و با ایجاد سرای محلات مردم هر محله خود این افراد تصمیم بگیرند.

شهردار کرمانشاه بیان داشت: در گذشته همواره نگاه شهرداری و دولت از بالا به پایین بوده اما قصد داریم تا با ایجاد سرای محلات تصمیم گیری ها را به شورای محلات که از طریق خود اهالی محله انتخاب می شوند واگذار کنیم.

وی افزود: مردم بیشتر از مسئولان مشکلات و آسیب های اجتماعی محلات آگاهی دارند به طوری که با مشارکت دادن و همکاری مردم در محلات می توانیم تصمیمات بهتری برای محلات اتخاذ کنیم.

طلوعی گفت؛ شهرداری در حال حاضر با تمام توان خود مشغول فعالیت به همشهریان عزیز می باشد و شهر کرمانشاه جزو ۵ شهر برتر در زمینه خدمات شهرداری می باشد و همچنین سرایمحلات آقاجان، آناهیتا، کرناجی، دره دراز و جعفرآباد هم در دستور کار قرار دارند تا در آینده نزدیک این محلات را سر و سامان دهیم.

در ادامه رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شهر کرمانشاه اظهار داشت: با توجه به نیازمندی های هر منطقه و برای توانمندسازی شروع به فعالیت نمودیم که این مرکز را ظرف یکماه آماده

وی افزود: در سرای محله دولت آباد آموزش هایی در قالب ۸ رشته به اهالی محله ارائه خواهد شد و با هماهنگی صندوق امید مقرر گردیده بعد از پایان آموزش ها تسهیلاتی به کارآموزان ارائه شود.

عبدالمالکی تاکید داشت: از طریق آموزش ها و همچنین ارائه تسهیلات با ایجاد مشاغل خانگی در این محله بتوانیم حوزه اجتماعی و فرهنگی این محله را ارتقا دهیم و همچنین اشتغال در سطح محله فراهم شود.

وی در پایان گفت: اعتبارات صورت گرفته برای این محله بیشتر از منابع داخلی شهرداری بوده و بخصوص شهرداری منطقه ۲ کرمانشاه کمک شایانی به افتتاح این طرح نموده است