مدرسه 9 کلاسه روستای شیان در شهرستان اسلام آباد غرب افتتاح شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، با حضور مهراله رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی کشور ، مجتبی بخشی پور نماینده مردم شهرستان های اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، منوچهر فخری معاون عمرانی استانداری کرمانشاه، سلمان محمدی مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه و مرزبان نظری مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس این استان مدرسه ۹ کلاسه روستای شیان، از توابع بخش مرکزی این شهرستان با افتتاح گردید.

در این مراسم دکتر رخشانی مهر با تاکید بر اهمیت مقوله مدرسه سازی، این سنت نیک و حسنه را مصداق عینی باقیات و صالحات دانسته و گفت: ارزش کمک های نقدی خیرین، و وجوهات حاصل از طرح آجر به آجر در سال قریب به ۳۵۰۰ میلیارد است، که تاثیری شگرف در روند ساخت مدرسه در سطح کشور دارد.

وی همچنین در خصوص اقدامات این سازمان در استان کرمانشاه افزود: امروز سرانه آموزشی استان کرمانشاه به نسبت زلزله سال ۹۶ از ۵/۷متر مربع به ۶/۴۱ رسیده است که این اتفاق مهم حاصل تلاش شبانه روزی مجموعه نوسازی مدارس کشور و همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان می باشد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه امروز خیرین بازوی قدرتمند و تاثیرگذار عرصه مدرسه سازی کشور می باشند از تلاش های خیرین استان و مخصوصا خیر نیک اندیش این پروژه تقدیر و تشکر نمود.

یادآور می گردد این مدرسه با زیربنای ۹۶۰ مترمربع و محوطه سازی ۲۱۰۰ متر مربع با اعتبار دولتی ۱۲ میلیارد ریال و اعتبار خیری ۱/۵ میلیارد ریال احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است.