همزمان با افتتاح ۱۵۰ مدرسه در سراسر کشور، مدرسه ۱۵ کلاسه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمانشاه به بهره برداری رسید.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از روابط عمومی؛ آیین بهره‌برداری از مدرسه ۱۵ کلاسه شهید سلیمانی شهر کرمانشاه با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مدیرکل آموزش و پرورش، مدیر کل نوسازی مدارس و مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان، به صورت متمرکز با سراسر کشور و از طریق ارتباط تصویری به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم که به صورت ارتباط ویدئو کنفرانس در محل افتتاح پروژه دبستان ۱۵ کلاسه شهید سلیمانی برگزار شد؛ آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان ضمن تشکر و تقدیر از اقدامات صورت گرفته در استان نام گذاری این مدرسه به نام سپهبد شهید سردار سلیمانی را اقدامی ارزشمند عنوان نمود و ساخت چنین مدارس زیبا و متسحکم در استان را مایه دلگرمی و شادی دانش آموزان و مردم کرمانشاه عنوان نمود.

کلهری مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان در مراسم افتتاح این مدرسه با اشاره به مشارکت ۷۰ درصدی اداره کل نوسازی و ۳۰ درصدی بنیاد برکت در ساخت این مدرسه گفت: برای ساخت ۵۰ مدرسه دیگر در استان با اداره کل نوسازی مدارس تفاهمنامه ای منعقد شده است که کار ساخت ۱۱ مدرسه در مرحله اجراست و عملیات اجرایی بقیه هم با تامین اعتبار آغاز می‌شود.

در ادامه مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه هزینه ساخت این مدرسه را ۱۱ میلیارد تومان عنوان کرد که با مشارکت بنیاد برکت به بهره برداری رسیده است.

نظری گفت: این مدرسه در ۱۵ کلاس و در سه طبقه با زیر بنای ۲ هزار و ۱۶۰ مترمربع در سایت مسکن مهر پردیس احداث شده است و ظرفیت بیش از ۸۰۰ دانش آموز را در دو نوبت دارد.