۶ طرح عمرانی، تفریحی و گردشگری شهرداری کرمانشاه عصر امروز(پنجشنبه) با حضور «مهدی جمالی‌نژاد» معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ در این مراسم که هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، نمایندگان مجس و جمعی از مدیران استان نیز حضور داشتند، شهردار کرمانشاه گفت: مهمترین این پروژه‌ها تقاطع شهید سلیمانی است که برای اجرای آن طی ۱۹ ماه ۱۸۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
«سعید طلوعی»، با بیان اینکه روزانه حدود ۶۰۰ نفر در این پروژه مشغول به کار بودند، افزود: با احداث این طرح، معضل ترافیک حل و چشم انداز شهری مناسبی از نظر منظر شهری ایجاد شده است.
وی شیوع ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی را از دلایلی نام برد که موجب تاخیر سه ماهه در بهره برداری از این پروژه شده است.
بانوان کرمانشاه صاحب بوستان شدند
طلوعی در ادامه افتتاح بوستان بانوان را یکی دیگر از ۶ طرح مورد بهره برداری در کرمانشاه عنوان و تصریح کرد: برای افتتاح این طرح در فضایی به مساحت یک هکتار، اعتباری حدود ۱۵ میلیارد تومان هزینه شده است.
شهردار کرمانشاه گفت: این بوستان مجهز به فضاهایی همچون مسیر دوچرخه‌سواری، جاده تندرستی، مکان‌های ورزشی و فضای بازی کودکان است.
بهره برداری از چهار طرح رفاهی و تفریحی دیگر در کرمانشاه
طلوعی، همچنین به افتتاح خیابان غذا در سراب قنبر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این مکان یک مسیر گردشگری است که به شهروندان این امکان را می دهد تا در هنگام گردش و پیاده روی از امکانات رفاهی دیگر هم بهره مند شوند.
وی، بهره برداری از مسیر دوچرخه واقع در بلوار طاق بستان به طول هزار و ۵۰۰ متر را از دیگر طرح های بهره برداری شده عنوان و تأکید کرد: در این طرح همشهریان امکان استفاده از دوچرخه را با ارایه کارت شناسایی خواهند داشت.
شهردار کرمانشاه افتتاح مرکز گردشگری در امور پارک‌ها واقع در تاق بستان و مرکز گردشگری تفریحی در بوستان شاهد را از دیگر طرح‌هایی عنوان کرد که امروز به بهره برداری رسید.