مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از افتتاح سالن ژیمناستیک آموزش و پرورش با اعتبار ۷۵۰میلیون تومانی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، سلمان محمدی ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاحیه سالن ورزشی ژیمناستیک در مجتمع ولایت استان کرمانشاه، اظهار کرد: یکی مسائل مورد توجه آموزش و پرورش تربیت چند ساحتی و رشد متوازن دانش آموزان است.

وی با اشاره به اهمیت بالای سلامت جسمانی دانش آموزان، افزود: یکی از ساحت‌های تربیتی که در سند تحول بنیادین ذکر شده ساحت زیستی و بدنی است که توجه به سلامت جسمی و روحی دانش آموز از طریق تربیت بدنی و ورزش امکان پذیر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: یکی از برنامه‌های آموزش و پرورش به منظور تحقق دستورات سند تحول بنیادین توسعه فضای ورزشی بوده تا شرایط برای انجام فعالیت‌های ورزشی دانش آموزان فراهم شود.

محمدی با بیان اینکه ۷۵۰ میلیون تومان اعتبار برای سالن ژیمناستیک صرف شده، خاطر نشان کرد: این سالن که تاکنون به طور کامل تجهیز و تکمیل نشده بود تا به امروز با صرف هزینه ۲۵۰ میلیون تومان برای آماده‌سازی و ۵۰۰ میلیون تومان نیز برای خرید تجهیزات برای استفاده دانش آموزان افتتاح شد.

وی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در جلسه شورای فرهنگ نامه و تاکید استاندار کرمانشاه بر بازگشایی مدارس در فصل تابستان، تاکید کرد: طبق این تصمیمات و ایجاد تفاهم‌نامه مقرر شد که با همکاری سایر دستگاه‌های مربوطه و بر اساس دستورات سند تحول بنیادین حیاط مدارس با حضور مربی و تجهیزات لازم در اختیار دانش آموزان هر محله قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: مدارس به عنوان کانون هر محله برای انجام فعالیت‌های فرهنگی با ارتباط‌گیری با مساجد می‌تواند شرایط مناسبی برای دانش‌آموزان فراهم آورد.

محمدی به لزوم توجه والدین به فعالیت‌های ورزشی فرزندان خود اشاره کرد و افزود: همانطور که والدین به بحث آموزش فرزندان خود تاکید دارند باید به ورزش و فعالیت‌های بدنی آنها نیز توجه داشته باشند چراکه تربیت دانش آموزان در تمام ابعاد در سند تحول بنیادین مورد توجه قرارگرفته است.