بیمارستان سیار و فوق تخصصی ۱۲۸ تختخوابی نیروی زمینی سپاه در شهر کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ سردار پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در حاشیه افتتاح بزرگترین بیمارستان سیار سپاه با ۱۲۸ تختخواب بیمارستانی در کرمانشاه اظهار کرد: در سراسر کشور و با توجه با اعلام نیازی که از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌شود، ظرفیت بیمارستان‌های ثابت نیروی زمینی سپاه را برای خدمت رسانی به بیماران کرونایی اختصاص می‌دهیم.
وی با اشاره به شرایط خاص بیماران کرونایی و شیوع این بیماری، افزود: اختصاص ظرفیت بیمارستان‌های ثابت و سیار نیروی زمینی سپاه فقط با درخواست دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور انجام می‌شود تا بر حسب وظیفه از مشکلات بیماران بکاهیم؛ و در این زمینه تا به حال همکاری خوبی بین بهداری‌های سپاه‌های استانی با دانشگاه علوم پزشکی در استان‌ها صورت گرفته است.
فرمانده نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: مردم کرمانشاه حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند و رشادت‌ها و ایستادگی این مردم در زمان دفاع مقدس هیچگاه از ذهن ملت ایران نخواهد رفت و راه اندازی این بیمارستان سیار ۱۲۸ تختخوابی جبران ذره‌ای از زحمات این مردم است که به لطف خدا و تلاش فرماندهان سپاه استان کرمانشاه امروز محقق شد.
وی ادامه داد: بیمارستان سیار فوق تخصصی ۱۲۸ تختخوابی، بزرگترین بیمارستان سیار فوق تخصصی کشور است که در کرمانشاه افتتاح شد.
سردار پاکپور خاطرنشان کرد: نیروی زمینی سپاه در سایر نقاط کشور مانند استان‌های گلستان، کرمان، اردبیل، اصفهان علاوه بر در اختیار قرار دادن ظرفیت بیمارستان‌های ثابت، بیمارستان سیار راه اندازی کرده که در حال حاضر مشغول به خدمت رسانی به بیماران کرونایی هستند.

سردار عظیمی فرمانده قرارگاه نجف اشرف اظهار داشت: با توجه به اوج‌گیری مجدد بیماری کرونا در استان، این بیمارستان با درخواست دانشگاه علوم پزشکی استان در محل مرکز بهداری غرب افتتاح و از فردا آماده خدمت‌رسانی می‌شود.

وی گفت: این بیمارستان به منظور مراقبت و درمان بیماران کرونایی در بهداری غرب و محوطه بیمارستان امام حسین کرمانشاه افتتاح شده است.