معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: در سال جاری ۵ هزار و ۸۰۰ نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد به اردوهای زیارتی اعزام شدند. به گزارش نسیم کرمانشاه، کامیار جمشیدی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: ۱۱ درصد از جامعه استان کرمانشاه تحت پوشش کمیته امداد می باشند که امیدواریم با توجه […]

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: در سال جاری ۵ هزار و ۸۰۰ نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد به اردوهای زیارتی اعزام شدند.

به گزارش نسیم کرمانشاه، کامیار جمشیدی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: ۱۱ درصد از جامعه استان کرمانشاه تحت پوشش کمیته امداد می باشند که امیدواریم با توجه به آسیب ها و معضلات جامعه بتوانیم مانعی در مقابل آسیب ها و مشکلات اجتماعی افراد تحت پوشش باشیم.

وی گفت: بعد فرهنگی یکی از اولویت های کمیته امداد می باشد و توسعه فکری، اجتماعی و فرهنگی یکی از برنامه های مهم در این نهاد محسوب می شود.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه بیان داشت: حدود یک هزار و ۹۰۰ دانشجو و طلبه تحت پوشش کمیته امداد استان قرار دارند که کمک هزینه های تحصیلی و شهریه به آنان پرداخت می شود و در بین همین افراد ۱۰۴ نخبه فرهنگی، هنری، قرآنی در استان تحت پوشش می باشند.

وی افزود: کمیته امداد امام (ره) به صورت ویژه از نخبگان تحت پوشش حمایت می کند و یکی از شاخص های معاونت فرهنگی کمیته امداد استان حمایت از همین نخبگان به شمار می رود.

جمشیدی در ادامه افزود: با توجه به اینکه استان کرمانشاه با آسیب های اجتماعی زیادی مواجه می باشد و این آسیب ها بیشتر در مناطق حاشیه نشین فراوانی بیشتری دارد به دنبال آن مددجویانی که در مناطق حاشیه نشین زندگی می کنند بنابراین بیشتر در معرض این آسیب ها قرار دارند.

وی افزود: بنابرین توسط کارشناسان فرهنگی به دنبال شناسایی افراد تحت پوشش در مناطق آسیب زا و حاشیه نشین هستیم تا با آموزش های خاص به این افراد بتوانیم با کاهش اثرگذاری مانع این آسیب ها شویم.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه ادامه داد؛ در محافل قرآنی استان دو نفر از دانش آموزان جزو نفرات برتر کشوری می باشند و در مباحث مختلف هنری نیز برخی از نویسندگان و طراحان در جزو نفرات برتر محسوب می شوند.

وی گفت: در سال جاری تاکنون پنج هزار و ۸۰۰ نفر از افراد تحت پوشش به اردوهای زیارتی اعزام شده و از این تعداد دو هزار و ۷۸۰ نفر به راهپیمایی اربعین حسینی اعزام شده بودند.

جمشیدی در خصوص خوابگاه های شبانه روزی نیز بیان داشت: یک خوابگاه شبانه روزی در شهرستان سنقر مستقر می باشد به طوری که این خوابگاه همیشه جزو رتبه های اول تا سوم کشوری قرار می گیرد.

وی در زمینه گروه های سرود تحت پوشش این نهاد نیز گفت: گروه سرود در تمام شهرستان های استان برقرار می باشد و در این زمینه از اساتید مجربی برای آموزش افراد تحت پوشش استفاده می شود و به بهترین اجراها نیز هدایایی تعلق می گیرد.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه اظهار داشت: در گذشته یکی از معضلات جامعه ما و کمیته امداد بیسوادی بود که طی ۱۰ سال و با برنامه مدون از جامعه حدودا ۱۰ هزار نفری بیسواد به یک هزار و پانصد نفر رسیدیم.

وی در پایان تاکید داشت: در سال جاری ۵ میلیارد تومان اعتبارات فرهنگی هزینه شده که ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار از آن دولتی بوده و مابقی نیز کمک های خیرین بوده اما با توجه به شرایط در سال آتی در بعد اعتبارات مالی با چالش مواجه می باشیم.