شهردار کرمانشاه گفت: اعتماد به مجموعه شهرداری می تواند زیربنای خوبی برای پیشرفت و توسعه آینده شهر کرمانشاه باشد. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ سعید طلوعی شهردار کرمانشاه به همراه معاونان و مدیریت مجموعه شهری در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: شهر کرمانشاه با وجود ظرفیت ها و پتانسیل بالایی که دارد اما به دلایل […]

شهردار کرمانشاه گفت: اعتماد به مجموعه شهرداری می تواند زیربنای خوبی برای پیشرفت و توسعه آینده شهر کرمانشاه باشد.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ سعید طلوعی شهردار کرمانشاه به همراه معاونان و مدیریت مجموعه شهری در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: شهر کرمانشاه با وجود ظرفیت ها و پتانسیل بالایی که دارد اما به دلایل متعددی این ظرفیت ها در بن بست قرار گرفته است.

وی بر ایجاد جذابیت‌های مالی برای سرمایه‌گذاران تاکید کرد و گفت: دولت و شهرداری سرمایه چندانی برای انجام پروژه‌ها ندارند و تنها راه ما برای پیشرفت و آبادانی کرمانشاه جذب سرمایه‌گذاران است به شرطی که با اعمال و رفتار خود آنها را فراری ندهیم و این در حالی است که هنوز کلنگ پروژه‌ تله‌کابین بر زمین زده نشده بود مخالفت‌ها با آن شروع شد بدون اینکه دلیلی برای آن ارایه شود.

شهردار کرمانشاه بیان داشت: در بسیاری از شهرهای کشور مسوولان را برای انجام ندادن پروژه‌هایی مانند تله‌کابین، پیاده‌راه، ایجاد فضای سبز و فضاهای گردشگری بازخواست اما در کرمانشاه ما را برای انجام این پروژه‌ها سرزنش و مواخذه می‌کنند.

وی بر همدلی مردم، مسوولان و اصحاب رسانه برای پیشرفت و توسعه کرمانشاه تاکید کرد و گفت: سالم ترین دوران شهرداری در همین دوره قرار دارد به طوریکه اجازه کوچکترین تخلف در زمینه حیف و میل بیت المال را به هیچ وجه نخواهیم داد.

طلوعی اظهار داشت: باید از مسایل حاشیه‌ای فاصله بگیریم و بدانیم که در فضای صفا و صمیمیت است که اتفاقات بزرگی می‌افتد و اعتماد به مجموعه شهرداری می تواند زیربنای خوبی برای پیشرفت آینده شهر کرمانشاه باشد.

وی در ادامه بیان داشت: ناوگان حمل و نقل شهری کرمانشاه در حال حاضر فرسوده می باشد و همچنین ماشین های جمع آوری زباله نیز فرسوده بوده که تلاش بر این است تا این ناوگان فرسوده را ترمیم کنیم.

قبل از صحبت‌های شهردار هرکدام از معاونین و مدیران شهرداری کرمانشاه گزارش مفصلی از عملکرد شهرداری در ۲ سال گذشته ارایه کردند که به طور مختصر به آنها اشاره می کنیم.

تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی نوروز ۱۴۰۰ افتتاح می شود

معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه از ۲۱۷ هزار تن آسفالت خیابان ها و معابر ظرف ۲ سال گذشته خبر داد و گفت: در سال جاری تا پایان دی ماه ۱۰۵ هزار تن انجام عملیات آسفالت در شهر کرمانشاه انجام شده است.

وی افزود: تقاطع شهید سلیمانی تاکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تا پایان سال جاری و نوروز ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.

حمید اعتصام‌فر با اشاره به اینکه پل وکیل‌آقا و تعریض قره‌سو هم در دست مطالعه و بررسی است، گفت: تعریض رودخانه قره سو که در حال حاضر مطالعات آن انجام می شود و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

کاهش بیش از ۵۰ درصدی تصادفات شهر کرمانشاه

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه اظهار داشت: راهکار اصلی مشکلات ترافیکی در توسعه حمل و نقل عمومی می باشد و برنامه های مدونی برای انجام این کار صورت گرفت.

وی گفت: در مرحله اول نقاط حادثه خیز شناسایی شد که ۱۹ نقطه حادثه خیز در شهر کرمانشاه شناسایی شد و از خرداد ماه این طرح شروع شد که تاکنون نسبت به سالیان گذشته کاهش بیش از ۵۰ درصدی تلفات و تصادفات رانندگی در شهر را شاهد بودیم.

ارجمندی تاکید داشت: بر اساس برآوردهای اولیه ۱۷۰ دوربین ثبت تخلفات در شهر کرمانشاه نیازمندیم که با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال تهیه این دوربین ها می باشیم.

وی افزود: در روان سازی ترافیک نیز اصلاح بندی و زمانبندی چراغ های راهنمایی تقاطع ها انجام شد و این طرح به روان سازی ترافیک در شهر کرمانشاه کمک نموده است و همچنین در مورد تهیه پارکینگ های طبقاتی نیز توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در حال رایزنی می باشیم تا پارکینگ هایی به سطح شهر اضافه گردد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: پیاده راه مدرس یکی از پروژه های حمل و نقل انسان محور می باشد که دارای خط ویژه اتوبوس در وسط مسیر و دو طرف خیابان نیز به پیاده راه تبدیل می شود که حدود یکسال بر روی این پروژه کار مطالعاتی انجام شد و تمامی تمهیدات لازم بر روی آن صورت گرفت و قرار بود تا از اول بهمن ماه ساماندهی خط اتوبوس آن انجام شود و مابقی پیاده سازی پیاده راه به بعد از عید نوروز ۱۴۰۰ موکول شود.

وی افزود: بر اساس اعلام برخی کسبه و همچنین دستور استاندار کرمانشاه فعلا این پروژه متوقف شده تا سال بعد اگر امکان اجرای پروژه فراهم شد اجرای آن آغاز خواهد شد و همچنین بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی نیز به زودی آغاز خواهد شد و کارت بلیط ها نیز در مراحل نهایی خود قرار دارد‌.

اصلاح طرح تفصیلی شهر کرمانشاه

معاون فنی و شهرسازی شهرداری کرمانشاه در ادامه گفت: پرونده های کمیسیون ماده صد به صورت مداوم و منظم برگزار می شود و به طور منظم در کمیته ها مطرح و آرا نیز اخذ خواهد شد.

وی از اقدامات مهم این معاونت به اصلاحیه طرح تفصیلی شهر کرمانشاه اشاره داشت و گفت: این طرح مشکلات زیادی داشت که با ایجاد مشاور برای این طرح اصلاحات لازم را در انجام این طرح به کار بردیم.

مسعودی در پایان تاکید داشت: پارک جنگلی سراب قنبر، پیاده راه غذا و ساماندهی باغات سراب قنبر از جمله طرح های در حال اجرای این معاونت می باشند و همچنین محدوده بافت تاریخی شهر کرمانشاه محدوده مناسبی برای آن در نظر گرفته نشده بود که با همکاری میراث فرهنگی استان اصلاحاتی را برای بررسی این طرح انجام دادیم.

وی در ادامه گفت: پروژه پادگان سروران کرمانشاه که طی ده سال اخیر مسکوت مانده بود که با ایجاد توافقی با ارتش در صدد جابجایی این پادگان می باشیم به طوریکه جابجایی این پادگان رویکرد خوبی را در سطح شهر رقم خواهد زد.

وی در پایان گفت: در مورد طرح نما، منظر و سیمای شهری نیز به نظام مهندسی ابلاغ شده که به محض تصویب این طرح را اجرا خواهیم نمود.

تولید روزانه ۸۰۰ تن زباله در سطح شهر کرمانشاه

مدیر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه نیز در این نشست اظهار داشت: در زمینه مدیریت خدمات شهری جمع آوری زباله به صورت شبانه روزی و سه شیفت کاری انجام می شود که با همکاری مناطق هشتگانه روزانه بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ تن زباله جمع آوری می شود.

وی افزود: جمع آوری زباله در شهر کرمانشاه با دیگر کلانشهرها و سایر شهرهای دیگر تفاوت دارد به طوری که در دیگر شهرها تنها یکبار در طول روز زباله جمع آوری می شود و در شهر کرمانشاه سه بار زباله جمع آوری می شود و به دنبال جمع آوری یکبار در طول روز می باشیم.

مرادی گفت: لوله گذاری ۸۷ نقطه حادثه خیز و رواناب در سطح شهر کرمانشاه انجام شد و اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته به طوریکه در بارندگی های آتی شاهد حادثه یا آبگرفتگی در سطح شهر کرمانشاه نخواهیم بود.

این مسئوول در خصوص آمادگی زمستانی نیز بیان داشت: ۱۵ سایت در سطح شهر کرمانشاه فعال شده و آمادگی لازم را در مقابله با برودت هوا و بارش برف در سطح شهر را داریم.

وی گفت: در مورد بخش آتشنشانی و خدمات ایمنی نیز ۱۱ ایستگاه فعال در سطح شهر کرمانشاه وجود دارد که ایستگاه دوازدهم نیز به زودی فعال خواهد شد.

مدیر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه در پایان تاکید داشت: در رابطه با رفع تخلفات شهری و جلوگیری از این تخلفات در سال جاری ۲ هزار و ۶۰۰ مورد رفع تخلف در سطح شهر کرمانشاه صورت گرفت و برنامه های خاص و مدونی را در این زمینه و برای مقابله با تخلفات شهری در دست اجرا داریم.

بودجه شهرداری کرمانشاه یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان می باشد

در ادامه مدیر مالی شهرداری کرمانشاه گفت: بودجه شهرداری کرمانشاه حدود یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان می باشد که تا پایان دی ماه بیش از ۱۰۰ درصد آن تحقق پیدا کرده است.

وی همچنین در مورد بدهی های سابق شهر کرمانشاه و وام های گرفته شده گفت:این وام ها در حال حاضر در حال تسویه می باشد و با درایت شهردار کرمانشاه در حال بازپرداخت می باشد.

محمدعلی یارتبار اظهار داشت: کاهش هزینه ها در دستور کار شهرداری قرار دارد که برای نمونه به منظور تهیه غذای پنج هزار پرسنل شهرداری سالیانه ۱۰ میلیارد تومان هزینه می شد که با ساخت یک رستوران در مجموعه شهرداری این هزینه ها به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

نامگذاری خیابان ها و معابر شهر کرمانشاه بنام مفاخر و بزرگان

رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه اظهار داشت: در حوزه آموزش شهروندی از سال ۹۷ برنامه هایی آغاز شده و هدف این برنامه ها کمک به فرهنگ شهروندان متعهد و حس تعلق خاطر شهروندان به شهر می باشد.

وی در مورد برگزاری برنامه های ویژه مفاخر شهر کرمانشاه نیاز گفت: تاکنون ۸ برنامه در این زمینه برگزار شده است و در هفته آخر بهمن ماه نیز برنامه یکی دیگر از مفاخر دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: نامگذاری معابر و خیابان ها به نام مفاخر و بزرگان شهر نیز در دستور کار قرار دارد که با همکاری و تصویب این نامگذاری ها توسط شورای شهر امیدواریم بتوانیم نام و یاد این بزرگان را گرامی بداریم.

عبدالمالکی در حوزه کارآفرینی شهری نیز اظهار داشت: سرای محله دولت آباد در این زمینه افتتاح شد و کلاس های آموزشی از هفته آینده در این مرکز توانمند سازی آغاز خواهد شد تا با آموزش افراد و کمک به اشتغال آنها گامی در این راستا برداریم.

وی در پایان گفت: فضاهای ورزشی شهری یکی از اولویت های اصلی شهرداری می باشد و پارک بانوان در این زمینه هدیه ای به بانوان شهر کرمانشاه از طرف مدیریت شهری خواهد بود.

گلخانه پارک شرقی ۴ میلیارد تومان برای شهرداری کرمانشاه صرفه اقتصادی داشته است

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه در مورد گلخانه پارک شرقی گلت: این گلخانه با همت شهردار محترم راه اندازی شد و یکبار کشت آن با گونه های خاص انجام شد و کشت دوم نیز در حال حاضر در حال انجام می باشد.

وی افزود: این گلخانه به خودکفایی شهر کرمانشاه در زمینه گل و گیاه منجر شد به طوریکه حدود ۴ میلیارد تومان برای شهرداری صرفه اقتصادی داشته است.

رحمتی زاده از دیگر اقدامات مجموعه تحت مدیریت خود به درختکاری حاشیه آبشوران به حدود ۳ کیلومتر و کشت گونه های گیاهی اطراف منوریل که بازخورد خوبی در سطح شهر داشت اشاره کرد.

مجوزهای پروژه تله کابین اخذ شده است

معاون سرمایه گذاری شهرداری کرمانشاه در خصوص پروژه تله کابین گفت: مجوزهای این پروژه اخذ شده و در این خصوص مشکلی وجود ندارد و نواقص آن نیز از سوی سازمان استاندارد رفع شده که منتظر بازرسی دوباره سازمان استاندارد در همین زمینه می باشیم.

وی در ادامه افزود: عملیات اجرایی پروژه خیابان غذا تا پایان سال به پایان خواهد رسید و همچنین عملیات اجرایی مجموعه فانفار نیز توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در حال انجام می باشد.

شامبیاتی در پایان بیان داشت: پروژه مجموعه تفریحات آبی در حاشیه چم بشیر در حال اخذ مجوز می باشد که به محض دریافت مجوز عملیات اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد.