رئیس شورای شهر کرمانشاه گفت: استیضاح شهردار کرمانشاه در این زمان به صلاح هیچ کس نیست. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایسنا؛ طیب حیدری با بیان اینکه این سنت اشتباه از دوره های گذشته شورای شهر به ارث رسیده، گفت: جلسات شورای شهر برگزار می‌شود، اما به دلیل عدم حضور برخی اعضا به […]

رئیس شورای شهر کرمانشاه گفت: استیضاح شهردار کرمانشاه در این زمان به صلاح هیچ کس نیست.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایسنا؛ طیب حیدری با بیان اینکه این سنت اشتباه از دوره های گذشته شورای شهر به ارث رسیده، گفت: جلسات شورای شهر برگزار می‌شود، اما به دلیل عدم حضور برخی اعضا به حدنصاب نرسیده و جلسه لغو می شود.

وی افزود: متاسفانه این رسم غلط از دوره های گذشته شورای شهر به ارث رسیده و برخی اعضا در انتقاد به برخی موضوعات در جلسات شرکت نکرده و جلسه را از رسمیت می اندازند.
حیدری گفت: در همین جلسه اخیر دو نفر از اعضای مرخصی بودند و ۹ نفر در جلسه حضور داشتند، اما در نیمه های جلسه دو نفر از اعضا جلسه را ترک کرده و جلسه را از رسمیت انداختند.

وی افزود: بر اساس قانون، شورای شهر باید ماهانه دو جلسه رسمی داشته و در کنار آن می‌تواند دو جلسه فوق العاده هم داشته باشد که مجموعا چهار جلسه در ماه می شود، یعنی هفته ای یک جلسه، اما متاسفانه برخی اعضا در جلسات شرکت نکرده و مانع برگزاری این جلسات می شوند.

حیدری خاطرنشان کرد: در هفته های گذشته اعضای منتقد شهردار در جلسه حضور پیدا نکرده و جلسه را از رسمیت می انداختند و در هفته های اخیر هم موافقان شهردار در جلسه حضور پیدا نمی کنند و متاسفانه هرچه برای اصلاح این روند تلاش می کنیم بی فایده است.

رییس شورای شهر کرمانشاه در خصوص عدم حضور شهردار در جلسات شورای شهر هم گفت: من هم منتقد این رفتار هستم و اگر بدترین اعضای شورای شهر را هم داشته باشیم، شهردار وظیفه دارد در جلسات شورا حاضر شده و پاسخگوی افرادی باشد که او را به عنوان شهردار انتخاب کرده اند.

وی افزود: حتی اگر یک نفر از اعضای شورای شهر از شهردار سوال داشته باشد، شهردار باید در جلسه حاضر شده و پاسخگو باشد و اگر آن عضو از جواب شهردار قانع شد که مسئله تمام است و اگر قانع نشد موضوع استیضاح شهردار مطرح می شود که برای استیضاح یک سوم اعضای شورای شهر باید درخواست بدهند و در جلسه استیضاح هم باید دو سوم اعضا موافق باشند تا شهردار استیضاح شود.

وی خاطرنشان کرد: تا این لحظه شهردار در زمینه عدم حضور در جلسات تقصیری نشده و قصوری متوجه او نیست، چرا که در هیات رییسه جدید سه بار از ایشان برای جلسات شورا دعوت شده که دو جلسه آن به رسمیت نرسید و خود اعضای شورای شهر جلسه را از رسمیت انداختند.

وی افزود: در جلسه اخیر هم قرار بر این بود که شهردار ساعت ۱۷ بیاید که افراد قبل از ساعت ۱۷ جلسه شورا را از رسمیت انداختند.در جلسه دیگری هم که شهردار دعوت شده بود، جلسه به حد نصاب نرسید و رسمیت پیدا نکرد.

حیدری در ادامه با بیان اینکه استیضاح شهردار در شرایط فعلی به صلاح نیست، گفت: به ماه ها و روزهای پایانی سال نزدیک می شویم و در پایان سال باید هزینه های سنگین بابت پرداخت حقوق کارکنان و عیدی و… پرداخت شود و قطعا انجام این کار برای سرپرست دشوار خواهد بود، لذا نیاز است که شهردار راس کار بماند.

این مسئول به پیشرفت خوب پروژه های عمرانی شهر هم اشاره کرد و افزود: در حال حاضر که شرایط اقتصادی چندان مطلوب نیست، پروژه های عمرانی با سرعت خوبی در حال پیشرفت است و اگر در این شرایط شهردار استیضاح شود شاهد تاخیر و وقفه در اجرای این پروژه ها خواهیم بود.

وی افزود: هیچ کس منکر برخی خطاهای شهردار نیست، چون با توجه به حجم کار وسیعی که در شهر در حال انجام است و پروژه های عمرانی بسیاری که فعالند احتمال خطا هم وجود دارد و از قدیم گفته اند “املای ننوشته غلط ندارد” و شهردار هم در میان این حجم عظیم کار خطاهایی داشته، اما به نظرم این دلیل خوبی برای استیضاح نیست.