مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه، از ساماندهی توزیع گاز مایع در این استان خبر داد و گفت: گاز مایع از تیرماه امسال فقط از طریق کارت و به صورت الکترونیکی توزیع می‌شود. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ فریدون یاسمی با اشاره به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت از سال گذشته در کشور، افزود: […]

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه، از ساماندهی توزیع گاز مایع در این استان خبر داد و گفت: گاز مایع از تیرماه امسال فقط از طریق کارت و به صورت الکترونیکی توزیع می‌شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ فریدون یاسمی با اشاره به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت از سال گذشته در کشور، افزود: بعد از اجرای این طرح تمایل مردم به سمت گاز مایع (LPG) افزایش یافت و توزیع آن را در استان با مشکلاتی روبرو کرد و از این رو ساماندهی توزیع آن در دستور کار قرار گرفته است.
به گفته وی، ثبت نام خانوارها و اصناف در سامانه سدف (سامانه درخواست فرآورده های نفتی) به صورت کاملا رایگان و تنها یک بار انجام می‌شود.
یاسمی یکی از مشکلات به وجود آمده در این راستا را تامین گاز مایع از طریق کانال‌های عرضه خارج از شبکه و غیرقانونی توسط خانوارهای نیازمند دانست و گفت: از این رو شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به فکر ساماندهی توزیع گاز مایع در کشور افتاد.
وی به انعقاد تفاهم نامه همکاری با بانک تجارت اشاره کرد و گفت: به منظور در اختیار قرار دادن دستگاه کارت خوان الکترونیکی در پنج واحد شرکت موضع، ۱۲ واحد تاسیسات و بیش از ۲۰۰ عامل توزیع، این تفاهم نامه منعقد شده و قرار است بانک تجارت دستگاه‌های کارت خوان همراه با برنامه مورد نیاز را در اختیار موزعان و شرکت‌های توزیع و تاسیسات در استان قرار دهد.
این مقام مسئول اعلام کرد: تا کنون بیش از ۷۰ درصد این کار محقق شده و با همکاری بانک تجارت به سرعت به دنبال اتمام کار هستیم و اوایل هفته آینده نیز جلسه توجیهی برای عاملان توزیع برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد در صدد هستیم از اوایل تیرماه توزیع گاز مایع را با ساماندهی بسیار مناسبی براساس کارت بانکی و در اختیار قرار دادن دستگاه کارت خوان به عاملان توزیع گاز مایع در استان انجام دهیم.
یاسمی افزود: خانوارها مطمئن باشند اجرای این طرح به هیچ عنوان مشکلاتی در توزیع و تامین گاز مایع به وجود نخواهد آورد بلکه هدف ما از اجرای این طرح ساماندهی و تسریع در تامین و تحویل گاز مایع به خانوارهای نیازمند است و سهمیه گاز مایع این خانوارها نه تنها کاهش نمی‌یابد بلکه افزایش هم خواهد یافت.