مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای استان کرمانشاه گفت: آموزشگاه‌های دولتی و آزاد سازمان فنی حرفه‌ای آماده ارائه آموزش تابستانه در بیش از ١٧٠ رشته آموزشی به کارآموزان هستند.

عزیز نوری اظهار کرد: سازمان فنی حرفه‌ای برای غنی سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان ١۵ سال بالا و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در سراسر استان کرمانشاه برنامه تابستانه دارد.

وی افزود: ١١٨ کارگاه فعال در بخش دولتی و حدود ٣٣٠ آموزشگاه فنی حرفه‌ای در سراسر استان کرمانشاه آماده پذیرش کارآموزان در رشته‌های مختلف هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: در بخش دولتی در بیش از ١٧٠ رشته آموزشی و در بخش آموزشگاه‌های آزاد به همین تعداد و با تنوع بیشتر دوره‌های آموزشی داریم.

وی گفت: بیست و یکمین دوره مسابقات ملی مهارت را در ۴١ رشته آموزشی برگزار می‌کنیم، این المپیاد‌ها ویژه افراد زیر ٢١ سالی است که دارای مهارت هستند.

نوری خاطرنشان کرد: المپیاد دیگری با نام المپیاد کارگری برای کارگران شاغل در صنعت برگزار می‌شود که با بیش از ١٨ شرکت مکاتبه شده تا کارگران خود را در این مسابقات شرکت دهند.

وی اضافه کرد: المپیادی ویژه نوجوانان زیر ١۶ سال (١٣ الی ١۶ سال) دارای مهارت برگزار می‌شود.

نوری یکی از مهمترینِ این برنامه‌ها را المپیاد ملی مهارت دانست و گفت: این المپیاد در سطح ملی و جهانی برگزار می‌شود و تا کنون حدود ٧٠ نفر در استان کرمانشاه برای شرکت در این المپیاد ثبت‌نام کردند.