رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از اختصاص یک هزار میلیارد تومان اعتبار مصوب به این دانشگاه در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، قباد محمدی در آیین تجلیل از خبرنگاران اظهار داشت: در دنیای امروز نقش خبرنگاران بسیار مهم بوده و این صنف نقش مهمی در آگاهی رسانی و اطلاع رسانی در سطح جامعه دارند.

وی گفت: در حال حاضر در حوزه بهداشت و درمان اتفاقات بزرگی در کشور و استان رخ داده است و جایگاه حوزه سلامت نسبت به قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان کرد: در سالیان اخیر در حوزه علوم پزشکی و سلامت و بخصوص حوزه توریسم سلامت بسیاری از بیماران از کشورهای همسایه به کشور و استان سفر می کنند که دستاورد بزرگی برای این حوزه محسوب می شود.

وی افزود: در حیطه سلامت، داروسازی، ساخت تجهیزات پزشکی و دیگر امکانات حوزه سلامت پیشرفت چشمگیری را در دانشگاه شاهد می باشیم به طوری که با انجام پیشرفته ترین عمل های جراحی سرآمد کشور های همسایه در این زمینه می باشیم.

محمدی تاکید داشت: جمعیت کشور در حال حاضر به سمت پیری حرکت می کند و در ۱۵ سال آینده جمعیت جوانی که لازمه پیشرفت کشور بوده در معرض خطر قرار می گیرد بنابراین فرزندآوری و باروری از اولویت های دانشگاه محسوب می شود.

وی گفت: در بخش باروری و درمان ناباروری اتفاقات خوبی در این حوزه رخ داده و نقش رسانه ها در این زمینه نیز مهم و تاثیرگذار بوده به طوری که فرزندآوری در کشور و استان مشکلی فرهنگی بوده که با کمک رسانه ها می توان این مشکل را در جامعه حل نمود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه در مورد اجرای طرح دارویار نیز اظهار داشت: در این طرح با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بیمار در دریافت دارو با مشکل مواجه نمی شود و همچنین در چند روز اخیر برای اولین بار در راستای این طرح در طی چهل سال گذشته دولت بدهی خود را نسبت به دانشگاه های علوم پزشکی پرداخت کرده است.

وی ادامه داد: در استان پروژه های نیمه تمامی در دست اجرا قرار دارد که در سفر ریاست محترم جمهوری بیش از یک هزار میلیارد تومان مصوبات سفر به استان کرمانشاه داشتیم که پروژه های درمانی و بیمارستانی در اولویت قرار دارند.

دکتر محمدی در پایان اظهار داشت: توزیع اعتبارات برای مناطق محروم نیز نسبت به قبل بیشتر بوده که دولت در این دوره اعتبارات این مناطق را در اولویت قرار داده است.