مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات قرض الحسنه به چهار هزار واحد مسکونی با رویکرد بهسازی و احداث خانه های مقاوم و ایمن در استان اختصاص یافته است.   به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ جلیل بالایی در حاشیه نشست بررسی روند شناسایی […]

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات قرض الحسنه به چهار هزار واحد مسکونی با رویکرد بهسازی و احداث خانه های مقاوم و ایمن در استان اختصاص یافته است.
 
به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ جلیل بالایی در حاشیه نشست بررسی روند شناسایی و پرداخت تسهیلات طرح مسکن ویژه روستایی که با حضور مدیران بانک های عامل، ضمن اشاره به اینکه مقاوم سازی بهترین راهکار برای کاهش خطر بلایای طبیعی است؛ اظهار داشت: این تسهیلات به ازای هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان و بصورت بلندمدت و قرض الحسنه ویژه مناطق روستایی و توسعه نیافته است که مابه التفاوت سود آن توسط دولت تامین می شود.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری کل واحدهای احداثی از این محل را چهار هزار واحد اعلام و افزود: تاکنون تسهیلات ۲ هزار و ۲۳۷ واحد به هفت بانک عامل استان ابلاغ ، هزار و ۳۱۲ پرونده تشکیل ، هزار و ۱۴۹ پرونده معرفی به بانک و خوشبختانه ۶۹۳ واحد نیز موفق به انعقاد قرار داد و پیشرفت در حد فنداسیون شده اند.   
وی افزود: به ۲ هزار واحد مسکونی محرومین استان هم به ازای هر واحد ۳۰ میلیون تومان و در مجموع ۶۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود که به تناسب پیشرفت و پس از انعقاد قرارداد به حساب صاحبان آنها واریز خواهد شد.
وی از فرمانداران، بنیاد مسکن و بانک های عامل خواست در مسیر پرداخت تسهیلات تسهیل و به نحوی برنامه ریری کنند تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ شاهد بهره برداری بخش اعظم واحدها باشیم.  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه همراهی و همکاری بانک های عامل در پرداخت تسهیلات به بیش از ۱۱۰ هزار واحد تعمیری و احداثی زلرله و سیل را ستود و از مدیران و پرسنل شعب بانک های استان قدردانی کرد.  
بالایی با اشاره به پایان دوره مشارکت تسهیلات واحدهای تعمیری و احداثی مناطق زلرله زده از مردم استان خواست تا با بازپرداخت به موقع تسهیلات مانع از تجمیع اقساط و شمول جریمه شوند و با این کار خود به اقتصاد استان کمک کنند 
وی در مورد امهال بدهی تسهیلات قبل از زلزله گفت: هرچند کماکان ملاک دوره امهال ۲ سال می باشد و باوجود همه تلاش ها تاکنون هیچ مرجع قانونی در خصوص تمدید سال سوم موافقت و ابلاغ نشده است، از مردم مناطق زلزله زده می‌خواهیم با ورود به سال چهارم نسبت به بازپرداخت تسهیلات امهال شده اقدام نمایند.