مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت : ۲۲۰میلیارد ریال امسال در حوزه تربیت بدنی به اداره آموزش و پرورش استان اختصاص یافته و هم اکنون در دست اقدام است.

به گزارش نسیم کرمانشاه،  مدیرکل آموزش و پرورش استان در نشست شورای آموزش و پرورش استان در نشست شورای آموزش و پرورش استان گفت:۷سالن سرپوشیده، ۲۸ چمن مصنوعی، ۳ زمین ساحلی، ۱۵ کلاس تربیت بدنی و دو فضای ورزشی تعمیر و نگهداری با اعتبار اختصاص یافته شده بخش ورزشی آموزش و پرورش استان به زودی احداث و راه‌اندازی می‌شود.

محمدی گفت: ۲۵ هزار بی سواد در استان وجود دارد که باید تا پایان امسال ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفر از این تعداد باسواد شوند.
استاندار کرمانشاه در نشست شورای آموزش و پرورش استان با اعلام اینکه اعتبار و بودجه خوبی درسفر رئیس‌جمهور به کرمانشاه برای آموزش و پرورش استان در نظر گرفته شده است گفت: به زودی سه مجموعه ورزشی نیز با هزینه استانداری در شهرستان‌های کرمانشاه ساخته میشود.
امیری مقدم با سواد کردن افراد را امری مهم دانست و یادآور شد: از این پس مجوزی برای صنوفی که سواد نداشته باشد اعطا نمی‌شود و فرمانداران شهرستان‌ها هم در ازای هر فرد بیسواد یک نمره منفی خواهند گرفت.
وی در خصوص شهریه دانش آموزان هم گفت: مدیران مدارس باید ریز هزینه‌ها را در اختیار اولیا و مربیان قرار دهند و مشارکت‌های مردمی را در مخارج مدرسه‌ها جلب کنند