اجرای طرح هویت گذاری دام، توسط کارشناسان سازمان نظام مهندسی کشاورزی

  پرینت
شناسه خبر : 20819 | تاریخ انتشار : 30 خرداد 1401 - 18:39 |
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت:با توافق معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور، طرح هویت گذاری دام، توسط کارشناسان سازمان نظام مهندسی کشاورزی اجرایی می شود.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ مهندس ایرج بهرامی افزود: یکی از برنامه های مورد تاکید دولت در بخش دامپروری، ثبت اطلاعات جمعیت دامی کشور در سامانه جامع هویت گذاری است و با توجه به موضوعات مطرح شده در جلسه اخیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تعرفه های پلاک کوبی و ثبت اطلاعات دام در سامانه بر اساس نظام تعرفه ای خدمات کشاورزی ابلاغی وزیر جهاد کشاورزی، توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی پیشنهاد و مصوب شده است.

وی افزود: اهداف اجرای این طرح شناسایی جمعیت دام سبک و سنگین و احصا آمار دقیق بر خط در سامانه بوده که به وزارت جهاد کشاورزی امکان برنامه ریزی در خصوص ارایه خدماتی از قبیل توزیع نهاده ها، تسهیلات سرمایه در گردش در قالب صدور دامدار کارت ، پیشگیری از قاچاق دام و نظارت بر جابجایی جمعیت دامی را می دهد.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان تصریح کرد: با توجه به تاکید استاندار کرمانشاه مبنی بر اجرای موثر طرح توسط همه دستگاههای ذیربط و با اعلام همکاری نظام مهندسی در اجرای این طرح؛ سازمان همکاری مستمر خود را برای آموزش، ارایه کد کاربری در سامانه جامع ، رفع مشکلات و در اختیار قرار دادن پلاک گوش دام با تعرفه مصوب سازمان به کارشناسان مجری را به عمل خواهد آورد.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح با هماهنگی فرمانداری ، بخشداری و دهیاری ها ، هویت گذاری دام با اولویت شهرستان های مرزی انجام و دولت هزینه پلاک کوبی و ثبت اطلاعات در سامانه جامع هویت گذاری را به مامورین و کارشناسان سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان پرداخت می نماید .

گفتنی است با توجه به رایگان بودن طرح و عدم پرداخت هزینه توسط دامدار و همچنین الزام اجرا در روستاها با هماهنگی و نظارت مراجع ذیربط( فرمانداری ، بخشداری ، جهادکشاورزی ، دهیاری ها) پیش بینی میشود که در کوتاه مدت کلیه جمعیت دامی استان پلاک کوبی و هویت گذاری شوند.

اخبار مشابه
تگرگ نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان به کشاورزی کرمانشاه خسارت زد
به آینده اقتصاد ایران امیدوارم
اطلاعیه شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.