مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: طرح جابجایی مسافران نوروزی ۹۹ از بیست و پنجم اسفند ماه به مدت ۲۱ روز اجرا می شود. به گزارش نسیم کرمانشاه، فریبرز کرمی اظهار داشت: در راستای برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات لازم جهت ارائه خدمات مطلوب و مناسب به مسافران طرح جابجایی مسافران نوروزی ۹۹ از […]

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: طرح جابجایی مسافران نوروزی ۹۹ از بیست و پنجم اسفند ماه به مدت ۲۱ روز اجرا می شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه، فریبرز کرمی اظهار داشت: در راستای برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات لازم جهت ارائه خدمات مطلوب و مناسب به مسافران طرح جابجایی مسافران نوروزی ۹۹ از بیست و پنجم اسفند تا شانزدهم فروردین ماه به مدت ۲۱ روز اجرا خواهد شد.
وی افزود: از فردا دوازدهم اسفند ماه پیش فروش بلیت به صورت حضوری و غیر حضوری آغاز خواهد شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه بیان داشت: در راستای اجرای طرح جابجایی مسافران نوروزی ۹۹ تأمین ناوگان مورد نیاز و نظارت بر ارتقای سطح خدمات در دستور کار قرار دارد.
این مسئول گفت: افزایش نرخ بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی در بازه زمانی دوره طرح، حداکثر با ضریب ۱.۲ جهت جبران تردید یکسر خالی اعمال خواهد شد.
کرمی عنوان کرد: ضرورت درج شماره تماس در بلیت‌ها و الزام به پاسخگویی شبانه روزی مسئولان این شرکت با اعمال نظارت مضاعف و مستمر نیز مورد تاکید است.
وی ادامه داد: همچنین بر ضرورت مانیتورینگ ناوگان توسط شرکت‌های حمل و نقل مسافری تاکید و تأمین و جابجایی ناوگان در راه مانده نیز در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: ۱۱ شرکت و مؤسسه فعال مسافری سواری، ۲۳ شرکت و مؤسسه فعال مسافری مینی بوسرانی، ۳۳ شرکت و مؤسسه فعال مسافری اتوبوسی و ۶۷ شرکت و مؤسسه مسافری در سطح استان کرمانشاه فعالیت دارد.
این مسئول عنوان کرد: ۱۶ پایانه مسافری عمومی، چهار پایانه مسافری خصوصی، ۴۴ مرکز اسقاط خودرو و چهار مرکز طب کار در سطح استان کرمانشاه فعال است.
وی گفت: ۱۹۶ دستگاه اتوبوس با عمر متوسط ۸ سال، ۹۰۸ دستگاه مینی‌بوس با عمر متوسط ۲۸ سال و ۸۶۶ دستگاه خودرو سواری با عمر ۱۱ سال در اختیار ناوگان حمل و نقل عمومی استان کرمانشاه قرار دارد.
کرمی بیان داشت: پنج نفر از رانندگان بخش مسافری تا ۲۵ سال سن، ۱۱۳ نفر بین ۲۵ تا ۲۹ سال، یک هزار و پنج نفر بین ۳۰ تا ۳۹ سال، یک هزار و ۵۱ نفر بین ۴۰ تا ۴۹ سال سن، یک هزار و ۱۵ نفر ۵۰ و بالاتر از سن دارند و در مجموع شمار رانندگان بخش مسافری در سطح استان کرمانشاه به ۳ هزار و ۱۸۹ نفر می‌رسد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: در طول ۱۱ ماه امسال به وسیله ۳۴۳۳ دستگاه اتوبوس ۹۴۶ هزار و ۱۵۸ مسافر در قالب ۵۰ هزار و ۵۸۴ سفر جابجا شده همچنین طی این مدت به وسیله ۲۹ هزار و ۶۳۰ مینی‌بوس، یک میلیون و ۶۶۳ هزار مسافر در قالب ۱۰۰ هزار و ۲۲۰ سفر جابجا شدند.
وی گفت: در این بازه زمانی به وسیله ۱۸۹۸ دستگاه خودرو سواری ۸۶۸ هزار و ۶۷۰ مسافر در قالب ۲۲۴ هزار سفر جابجا شدند و مجموع وسایل نقلیه ناوگان حمل و نقل عمومی طی ۱۱ ماه ۳۴ هزار و ۹۶۸ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و سواری بوده که در مجموع ۳ میلیون و ۴۷۷ هزار مسافر را در قالب ۳۷۳ هزار سفر جا به جا کردند.