رییس سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه گفت: همه ۱۰۸دستگاه اتوبوس جدید خریداری شده توسط شهرداری کرمانشاه به دستگاه پرداخت الکترونیک مجهز شده‌اند

رییس سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه در ادامه عنوان کرد: از سال ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ نگاه دولت‌ها به سمت حمل و نقل عمومی نبود و حمل و نقل اتوبوسی به سمت فرسودگی می رفت که در دولت سیزدهم با تشکیل قرارگاهی مستقل و خاص برای حمل و نقل عمومی در وزارت کشور، این قرارگاه به سرعت مباحث حمل و نقل را مورد توجه قرار داد.

وی اضافه کرد: در همین راستا مقدمات خرید اتوبوس جدید برای شهر کرمانشاه انجام شد و برای مرحله اول ۲۰ دستگاه تخصیص داده شد که پیگیری ها ادامه پیدا کرد و باتوجه به قیمت بالای اتوبوس‌ها برای شهرداری ها دولت ۸۰ درصد هزینه اتوبوس ها را برعهده گرفت و این تعداد به ۱۰۸ دستگاه افزایش پیدا کرد و فردا از تعدادی از آنها رونمایی خواهد شد.

احمدی گفت: در یک سال گذشته در تمام مناسبت های ورزشی ما خدمات مناسبی به هیات های ورزشی در سطح استان داشته ایم به طوری که هر تیم ورزشی کرمانشاه که قصد خارج شدن از شهر را داشته است خدمت رسانی به صورت رایگان داشته ایم.

وی همچنین افزود: بزودی حدود ۱۰۰ دستگاه ون ۱۵ نفره به ناوگان حمل و نقل عمومی کرمانشاه افزوده خواهد شد و هم اکنون در حال خرید این خودروها هستیم.

رییس سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری تصریح کرد: قبلا در شهر کرمانشاه حدود ۵۴ خط اتوبوس وجود داشت که اکنون ۱۳ تا ۱۴ خط آن فعال است که اکثر شهرک‌های حاشیه شهر فاقد اتوبوس هستند که اتوبوس های جدیدالورید خدمت رسانی خود را در این شهرک ها آغاز خواهد کرد.