رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : از محل خط ۱۰ مکانیزاسیون مبلغ ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات جهت خرید ماشین آلات و ادوات کشاورزی به استان ابلاغ شده است.


به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، مهندس علی چاله چاله با اعلام این خبر افزود،: مکانیزاسیون از بخش های مهم در حوزه کشاورزی است که تاثیر قابل توجهی در افزایش بهره وری، افزایش عملکرد محصولات کشاورزی و آسان نمودن عملیات سخت کشاورزی دارد.
وی با اشاره به اینکه در سال زارعی جاری، سازمان جهاد کشاورزی در جهت نوسازی و ورود تجهیزات و ماشین آلات نوین در زیر بخش های زراعت، گلخانه، گیاهان دارویی، شیلات، منابع طبیعی و… را در دست اقدام دارد خاطرنشان کرد:  کشاورزان استان می توانند برای خرید انواع ماشین آلات و تجهیزات و ادوات دنباله بند بویژه دستگاه های سمپاش، کمباین غلات، کارنده کشت مستقیم، ادوات کشاورزی حفاظتی، دستگاه کارنده روی پشته بلند و سایر تجهیزات و ماشین آلات درخواست خود را به مراکز خدمات جهاد کشاورزی و مدیریت های جهاد ارائه نمایند.
وی در پایان گفت: در حال حاضر استان کرمانشاه دارای ۳۲هزار دستگاه انواع تراکتور، بیش از ۸۷۰دستگاه انواع کمباین برداشت غلات و ۱۱۰هزار انواع ادوات دنباله بند می باشد.