مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: با هدف آمادگی در ارائه خدمات حمل و نقل ایمن و مطلوب به کاربران جاده ای در سفرهای نوروزی با پویش همراهان سفر ایمن در کنار هموطنان هستیم.

به گزارش نسیم کرمانشاه، فریبرز کرمی با اشاره به اجرای طرح پویش همراهان سفر ایمن اظهار کرد: در راستای اهداف و برنامه ریزی ‌های صورت گرفته توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در خصوص فرهنگ‌سازی، ارتقای ایمنی و کاهش سوانح رانندگی در نظر داریم مجموعه‌ای از برنامه‌های فرهنگی، رسانه‌ای و هنری را در مجتمع های خدمات رفاهی اجرا کنیم.

وی تاکید کرد : کمک به افزایش ایمنی خودروهای شخصی و حمل و نقل عمومی و ترغیب رانندگان به توقف وسایل نقلیه در طول سفر با هدف رفع خستگی ناشی از رانندگی طولانی در محورهای اصلی و منتخب، ارتقای دانش عمومی جامعه در خصوص ایمنی و فرهنگ درست رانندگی، به‌کارگیری تمام ظرفیت‌های لازم برای تحقق اهداف و برنامه های تکلیفی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در چارچوب آیین نامه انضباطی اجتماعی ترافیکی و مورد تاکید کمیسیون ایمنی راه‌ها از اهداف این پویش خواهد بود.

کرمی افزود: در راستای کاهش تلفات جاده ای و افزایش ایمنی در سفرهای نوروزی کلیپ‌ و موشن‌گرافی هایی با موضوع تردد ایمن، کاهش تصادفات جاده ای و فرهنگ‌سازی رعایت قوانین رانندگی برای ایام سفرهای نوروزی آماده شده که در صدا و سیمای استانی کرمانشاه و همچنین شبکه های اجتماعی پخش خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: از دیگر رویکردهای افزایش ایمنی، بازبینی تابلوها و علائم، تجهیزات ایمنی و رفع نواقص در محورهای اصلی و شریانی، بازدید میدانی از پایانه‌های مسافری و حمل و نقل کالا، مراکز معاینه فنی ناوگان عمومی پیش از سفر، کنترل و لای‌روبی آبراهه‌ها و ابنیه فنی خصوصاً در شهرستان های سیل خیز است.

کرمی گفت: همچنین کنترل مضاعف مدیران فنی شرکت‌ها پیش از شروع سفر،‌ بازدید از عملکرد و خدمات مجتمع‌های خدماتی- رفاهی بین راهی و برنامه‌ریزی و مدیریت پیش فروش بلیت‌ها از دیگر وظایفی است که در دستور کار قرار گرفته است.