رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمانشاه از آماده‌سازی آرامستان‌های باغ فردوس و بهشت زهرا(س) برای پنجشنبه‌های آخرسال و غریبان خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از خبرگزاری ایسنا، حجت الاسلام هادی کماسی ، با اشاره به رسم دیرینه زیارت اهل قبور در پنجشنبه‌های غریبان و آخرسال، گفت: با توجه به ازدحام جمعیت در این دو روز، تدابیری برای رفاه هرچه بیشتر شهروندان اندیشیده شده است.

وی با اشاره به اعمال محدودیت‌های ترافیکی اطراف آرامستانهای کرمانشاه، از بسته شدن درب‌های ماشین رو آرامستان‌ها در این دو پنجشنبه خبر داد و افزود: جهت رفاه حال شهروندان ۴۵ دستگاه خودروی ون برای جابجایی شهروندان در محوطه آرامستانها قرار داده شده است.

وی افزود: علاوه بر این ۱۰ دستگاه اتوبوس هم به همین منظور در محوطه آرامستان‌ها بکارگیری می‌شود.

کماسی با اشاره به مسدود شدن مسیر آرامستان‌ها از ابتدای ورودی بلوار شهید سرابیان گفت: در این محدوده هفت دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران اهل قبور در نظر گرفته شده است.

وی از راه اندازی چندین پارکینگ اطراف آرامستان‌ها خبر داد، اطراف آرامستان بهشت زهرا (س) چند زمین خالی وجود دارد که برای پارکینگ خودروها در نظر گرفته شده است.

کماسی گفت: اطراف باغ فردوس هم دو پارکینگ لحاظ شده و حتی از ظرفیت حیاط مدارس اطراف آرامستان‌ها هم به همین منظور استفاده می‌شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمانشاه با اشاره به قرارگیری تانکرهای آب جهت استفاده برای شست و شوی قبور گفت: تابلوهای راهنمای بیشتری هم در محوطه آرامستان در حال نصب است که زائران اهل قبور به راحتی مسیرها را پیدا کنند