رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه از آغاز پذیرش دانشجویان در این دانشگاه با ۹۰ کد رشته تحصیلی در بهمن ۱۴۰۱خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ دکتر سلیمان شفیعی در نشست خبری با حضور خبرنگاران اظهار داشت: در دانشگاه علمی کاربردی رشته های خاصی وجود دارد و رشته هایی که به صورت کاربردی مورد نیاز جامعه باشد آموزش داده می شود.

وی گفت: آموزش های کوتاه مدت که در این دانشگاه تدریس می شود ویژه علمی کاربردی بوده و با سرفصل های مدون می تواند به امر اشتغال و ایجاد بازار کار کمک شایانی کند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه بیان داشت: بهمن ماه سال جاری در ۴۳ کد رشته کاردانی و ۴۷ کد رشته کارشناسی دانشجو پذیرفته می شود که متقاضیان مقطع کارشناسی می توانند از تاریخ ۴ تا ۱۴ دی ماه و در مقطع کاردانی از ۷ تا ۱۷ دی ماه با مراجعه به سایت دانشگاه به تکمیل ثبت نام اقدام کنند.

وی افزود:ظرفیت پذیرش دانشگاه در بهمن ماه سال جاری ۵ هزار ۷۵۶ نفر بوده که ۹۰ کد رشته نیز در این دوره از بین متقاضیان پذیرفته می شود که این مقدار شامل ۴۰ درصد در مقطع کاردانی و ۶۰ درصد در مقطع کارشناسی را می باشد.

شفیعی ادامه داد: مبلغ وام دانشجویی ۱۵ میلیون ریال بوده که هر دانشجو در هر مقطعی می تواند تا ۴ بار وام را دریافت نموده به طوری که هر دانشجو در مجموع در دو مقطع کاردانی و کارشناسی می تواند از ۸ وام دانشجویی استفاده نماید.

وی گفت: میانگین شهریه ثابت در هر ترم به صورت میانگین بین ۲۳ میلیون ریال تا ۲۷ میلیون ریال بوده و شهریه متغیر نیز با توجه به واحدهای درسی اتخاذ می شود.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه گفت: از پایش و ارزیابی ۶۸۰ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه اعداد به دست آمده بیانگر داده های خوبی بوده و وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان به نوعی قابل قبول بوده است.

وی در پایان گفت: در حال حاضر بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشعول بوده که در مجموع طی سالیان اخیر حدود ۶۰ هزار دانش آموخته این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.

  • نویسنده : ویدا نادری