معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان با هدف جای دهی درست در نظام آموزشی و مداخلات به هنگام در امر غربالگری سلامت نوآموزان در ۲۳ پایگاه ثابت و ۱۴ پایگاه سیار با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش از ۴ تیر ماه آغاز می گردد.

دکتر شکیبا اظهار داشت: والدین گرامی پس از ثبت نام اولیه نوآموز خود در مدرسه نسبت به نوبت دهی در پایگاه سنجش سلامت نزدیک محل سکونت خود اقدام و در تاریخ مقرر در پایگاه سنجش حضور یابند.

وی افزود: نوآموزان در پایگاه های سنجش سلامت از نظر بینایی، شنوایی، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی-حرکتی، قد و وزن، دهان و دندان، وضعیت واکسیناسیون و … مورد سنجش و غربالگری قرار خواهند گرفت .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان کرد: همچنین معاینات پزشکی توسط پزشکان مراکز جامع خدمات سلامت معرفی شده انجام و پس از تایید، نوآموز جهت ثبت نام نهایی به مدرسه موردنظر خود مراجعه می نماید.

وی گفت: همچنین به منظور حفظ سلامتی نوآموزان، والدین، کارکنان سنجش و خانواده های آنان رعایت پروتکل های بهداشتی الزامی می باشد، از والدین گرامی درخواست می گردد با رعایت این نکات جهت سنجش سلامت فرزند خود به پایگاه و مراکز مراجعه نماید.

دکتر شکیبا اظهار داشت: والدین در روز و ساعت تعیین شده که از سوی پایگاه سنجش به آنان اعلام شده در محل حضور یابند.

وی افزود: صرفا یک نفر جهت همراهی نوآموز کافی است تا از تجمع در محل سنجش پیشگیری شود و استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در محل سنجش توسط نوآموز و همراه وی الزامی می باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید داشت: چنانچه همراه نو آموز یا خود نوآموز دارای علایم مشکوک به کرونا بود و یا اینکه مورد مثبت قطعی بود مدیر یا منشی پایگاه سنجش را بصورت تلفنی در جریان گذاشته و پس از بهبود و با نوبت دهی مجدد مراجعه نماید.

وی گفت: ترجیحا از خوردن و آشامیدن در محل پایگاه سنجش خودداری شود و در صورت نیاز از بطری آب معدنی و لیوان یکبار مصرف شخصی استفاده شود.

دکتر شکیبا در پایان گفت: پیش بینی می شود در این طرح حدود ۳۳ هزار نوآموز پایه اول ابتدایی و ۱۵ هزار نوآموزان پیش دبستانی با همکاری آموزش و پرورش و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی غربالگری شوند.