با همت سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه؛

آزادسازی ۵۰۰ نفر از زندانیان بدهکار ، محکومین مالی وجرائم غیر مهمه

  پرینت
شناسه خبر : 18602 | تاریخ انتشار : 01 آذر 1400 - 16:09 |
همزمان با سومین روز از هفته بسیج، آیین آزادسازی ۵۰۰ نفر از زندانیان بدهکار جرائم مالی غیر عمد با همت سازمان بسیج حقوقدانان و همکاری نهادهای مختلف از جمله اداره کل زندان ها و دادگستری کل استان کرمانشاه در محل اداره زندان ها و با حضور مسئولین ارشد قضایی استان برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش نسیم کرمانشاه، پوریانی مدیر کل زندانهای استان کرمانشاه ضمن خیر مقدم به مدعوین مراسم اظهار کرد: در سال گذشته بر اساس سیاست راهبردی مقام معظم رهبری ما بین سپاه، بسیج حقوقدانان و بسیج مستضعفان تفاهم نامه ای امضا و در حال اجرایی شدن است.

پوریانی اظهار کرد: با همکاری ویژه سپاه استان و رئیس سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه به عنوان استان برتر شناخته‌ شدیم .

وی افزود: در سال گذشته این طرح شروع شده و امسال تاکنون هشت مرحله آزادسازی زندانیان بدهکار و محکومین مالی انجام شده است و در این مرحله تا پایان آذر ماه ۵۰۰ زندانی آزاد خواهند شد.

وی در ادامه به توزیع بیش از سه هزار بسته معیشتی در بین خانواده های نیازمند زندانیان توسط سپاه نبی اکرم (ص) و بسیج حقوق دانان استان اشاره کرد و گفت: سپاه و بسیج حقوقدانان صرفا در بحث آزادسازی همکاری نداشته اند، بلکه در انجام وکالت رایگان، مشاوره رایگان، کارشناسی رایگان، سرکشی از خانواده زندانیان، توزیع بسته معیشتی بالای ۳۵۰۰ بسته معیشتی توسط سازمان بسیج حقوق دانان استان، اهدای ۵ هزار کتاب به کتابخانه سازمان زندان ها، حضور کادر درمان و ویزیت رایگان زندانیان از جمله اقداماتی است که انجام شده است.

در ادامه رسول بهرامی پور رئیس سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه، اظهار کرد: بعد از شروع طرح نهضت آزادسازی زندانیان ۸۷ گروه جهادی با بیش از ۴٠٠ نیرو در سطح زندان‌های استان به خدمات مشاوره حقوقی و معاضدت های رایگان پرداختند.

وی یک هزار و ۷۳ مشاوره رایگان، ۵٠ مورد وکالت رایگان، آزادسازی ۴۴۳ زندانی تا به امروز، اعطای۱۱۲ مورد هدیه نقدی به خانواده زندانیان معسر، اهدا سه هزار و ۴۶۷ بسته معیشتی به خانواده زندانیان نیازمند، ۵۵۷ فقره خدمات پزشکی  و برگزاری ۳مرحله برنامه فرهنگی را از خدمات سازمان بسیج حقوق‌دانان به زندانیان در حد فاصل هفته بسیج سال قبل تا به امروز عنوان کرد.

بهرامی‌پور گفت: امروز در سومین روز از هفته بسیج نیز کار اجرایی آزادسازی ۵٠٠ نفر از زندانیان با حمایت دستگاه قضایی و سپاه استان آغاز می‌شود.

وی با اشاره به لزوم کمک‌های مردمی در جهت آزادسازی زندانیان، اضافه کرد: امروز در استان فضای «پویش نذر رهایی» فراهم شده و از مردم عزیز تقاضا داریم با افزایش کمک‌های خود زمینه آزادسازی زندانیان بیشتری را فراهم کنند.

رئیس کل دادگستری استان با تبریک هفته بسیج، این نهاد ارزشی را یک تشکل فراگیر اعتقادی خواند که در تمامی حوزه ها رسالت عظیم خدمت به اسلام را بر عهده دارد. تشکیلاتی که که نه تنها به گستره ایران اسلامی بلکه به تمام جهان اسلام تعلق دارد.

دکتر توسلی زاده با بیان اینکه همه و در هر مقامی که هستیم وظیفه داریم به نظام خدمت کنیم افزود: بهترین خدمت به نظام، گره گشایی از مشکلات مردم و تلاش برای کم کردن هزینه اداره کشور است و یکی از مصادیق این خدمات، امروز در حال برگزاری است؛ چرا که جمعی تلاش کرده اند امروز ۵۰۰ نفر به آغوش خانواده خویش بازگردند.

رئیس شورای قضایی استان با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری و ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر گره گشایی از مشکلات مردم و اینکه حکمرانی باید به نفع مردم باشد خاطرنشان ساخت: کاری که امروز در حال انجام است در راستای مکتب اسلام و فرمایشات بزرگان ماست چرا که هیچ مکتبی به اندازه اسلام به گره گشایی از مشکلات مردم توصیه و تأکید نکرده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه متأسفانه بسیاری از جرائم ریشه خانوادگی و در ابتدای امر جرایم کوچکی هستند یادآور شد: اگر این جرائم کوچک مدیریت نشوند چه بسا به جرائم خشن تبدیل شوند و ما وظیفه داریم با کمک مردم و بزرگان و با مدیریت به موقع جرایم، به امنیت مردم و جامعه کمک کنیم.

دکتر توسلی زاده در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه کسانی که از زندان آزاد می شوند، قدر آزادی خود را بدانند گفت: ما هرگز راضی نیستیم پای هیچ کسی به زندان باز شود چرا که وجود هر زندانی، هزینه های فراوانی بر خانواده ها و جامعه تحمیل می کند و گاهی باعث فروپاشی کانون خانواده ها می شود. رییس کل دادگستری استان در ادامه از کمک های سپاه و سازمان بسیج حقوق دانان در اجرای این طرح تقدیر کرد.

سردار سرتیپ پاسدار بهمن ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم صلی الله علیه و آله و سلم استان کرمانشاه نیز با اشاره به اینکه هیچ کشور و شخصیتی نمی‌تواند ادعا کند که عدالت را به طور کامل اجرا کرده است اظهار داشت: تنها در زمان ظهور امام زمان(عج) عدالت می‌تواند به طور کامل برقرار شود.

وی با بیان اینکه یکی از پایه‌های انقلاب عدالت و مبارزه با فساد بود و اکنون نیز در همین مسیر قرار داریم عنوان کرد: اما نتوانستیم عدالت مورد نظر در جامعه اسلامی را پیاده کنیم و بخشی ناشی از جنگ، تحریم و چالش با دشمنان بوده است.

سردار ریحانی با اشاره به اینکه بخش زیادی از بسترهای فساد در کشور توسط دشمنان سازماندهی شده است افزود: در زمینه مبارزه با فساد در چند سال گذشته به ویژه در قوه قضاییه به خوبی عمل شده است و امروز بارقه امیدی در دل مردم برای مبارزه با فساد و ظالمان ایجاد شده اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیاد است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات موجود در کشور که منجر به جرایم آگاهانه یا ناآگاهانه می‌شود، نداشتن علم و آگاهی نسبت به مسائل حقوقی و قضایی است عنوان کرد: نسبت به معاملات و داد و ستدها آگاهی لازم وجود ندارد و بخش زیادی از مشکلات اجتماعی ناشی از همین موضوع است.

ریحانی گفت: بنابراین اقدامات بسیج حقوق‌دانان در راستای آگاه‌سازی مردم به ویژه طرح هر مسجد یک حقوق‌دان بسیار ارزشمند است و جرایم و مشکلات اجتماعی را بسیار کاهش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از پرونده‌های حل اختلاف مربوط به مسائل خانوادگی است افزود: تمام دستگاه‌های فرهنگی، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و سایر دستگاه‌ها باید به این موضوع ورود کنند.

ریحانی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری نسبت به سبک زندگی اسلامی از چند سال قبل عنوان کرد: چنانچه رفتار اجتماعی با خانواده متناسب با سبک زندگی اسلامی باشد مشکلات خانوادگی کاهش می‌یابد و همه در ترویج سبک زندگی اسلامی مسئول هستیم.

وی با بیان اینکه هدف امام خمینی (ره) تنها تقویت بنیه نظامی در دوران جنگ نبود بلکه برای صدها و هزاران سال بعد برنامه‌ریزی کرده بود گفت: نقش بسیج در تمام مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و هنری مشهود است و امروز بخش زیادی از مراحل مبارزه با کرونا توسط بسیج انجام شده است.

فرمانده سپاه استان با اشاره به اینکه بسیج به معنای حضور آگاهانه مردم است افزود: بسیج را همه مردم سربلند مردم با نگاه آگاهانه انقلابی برای حضور در هر میدانی تشکیل می‌دهند و هر جایی که نیاز به حضور گسترده باشد بسیج حضور دارد.

وی گفت: قرارگاه جوادالائمه در مناطق آلوده شهر کرمانشاه و برخی شهرستان‌ها اقدامات فرهنگی، بهداشتی و اجتماعی انجام می‌دهد که این اقدامات به مرور افزایش می‌یابد.

ریحانی با اشاره به اینکه در دفاع مقدس نیز ملت جنگ را اداره کردند و حمایت مادی و معنوی مردم همیشه وجود داشت بیان کرد: در طرح کمک مؤمنانه نیز این احساس مسئولیت در بین مردم وجود داشت و هر کس به اندازه توان خود کمک کرد.

در حاشیه ایم مراسم گروه های جهادی معاونت بهداشت و درمان سپاه نبی اکرم صلی الله علیه و آله و سلم استان کرمانشاه نیز به ارائه خدمات پزشکی، درمانی و دندانپزشکی رایگان به زندانیان پرداختند و حقوق دانان بسیجی و مرکز وکلای قوه قضاییه و کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان به ارائه خدمات معاضدت به زندانیان نیازمند پرداختند.

اخبار مشابه
افتتاح ۲ مدرسه خیرساز در روستاهای شهرستان صحنه 
۱۱۷ سامانه هوشمند جدید در جاده‌های کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود
افتتاح سه آزمایشگاه نهاد ارزیابی انطباق در استان کرمانشاه به مناسبت روز جهانی تایید صلاحیت
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.