مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از آبرسانی به ۲۲ روستای بخش های مرکزی و کلاشی شهرستان جوانرود خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، علیرضا کاکاوند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در حاشیه بازدید مشترک با فرماندار شهرستان جوانرود از روستاهای بخش مرکزی این شهرستان، ضمن بیان این مطلب که جهش بسیار خوبی در حوزه آب وفاضلاب شهرستان جوانرود آغاز شده است گفت: در سال جاری ۵۹ میلیارد تومان اعتبار در حوزه آب روستایی شهرستان جوانرود مصوب گردید. که در صورت تخصیص این اعتبار پروژه های روستایی در دست اقدام با سرعت بیشتری اجرا خواهند شد.
وی افزود: آبرسانی به روستاهای بخش های مرکزی و کلاشی شهرستان جوانرود که شامل ۲۲ روستا است در دستور کار شرکت آب و فاضلاب استان قرار گرفته که در حال حاضر برخی از این پروژه ها در حال اجرا و برخی دیگر نیز در مرحله مناقصه و تعیین پیمانکار قرار دارند.
کاکاوند به پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر جوانرود اشاره کرد و تصریح نمود: این پروژه یکی از پروژه های نیمه تمام شهرستان جوانرود می باشد که به احتمال قوی تا پنج ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.
همچنین از معدود پروژه هایی که با مشارکت مردم در حال اجرا است شبکه جمع آوری فاضلاب روستای زلان می باشد که شرکت آبفا استان نیز به اجرای این پروژه کمک خواهد کرد.
در ادامه این بازدید رستگار یوسفی فرماندار شهرستان جوانرود به تنش آبی برخی از روستاهای شهرستان اشاره کرد و گفت: امسال اعتبارات خوبی از محل اعتبارات استانی، ملی و محرومیت زدایی در حوزه آب روستایی دیده شده است که امیدواریم با تخصیص این اعتبار و پیگیری های ویژه دکتر کاکاوند شاهد حل مشکلات موجود در این حوزه باشیم.
یوسفی ضمن قدردانی از پیگیری های استاندار کرمانشاه، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خاطر نشان ساخت: برنامه های خوبی در حوزه آب و فاضلاب شهرستان در دست اقدام است از جمله تکمیل تصفیه خانه شهر جوانرود و توسعه و اصلاح شبکه توزیع آب شهر شروینه و ۲۲ روستای شهرستان که با تنش آبی مواجه هستند.
شهرستان جوانرود با ۲۲ هزار مشترک آب و فاضلاب و جمعیتی بالغ بر ۷۵ هزار نفر در ۸۶ کیلومتری شهر کرمانشاه واقع شده است.