شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » انجام ۱۹ هزار تست کرونا از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در کرمانشاه

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در استان کرمانشاه ۱۹ هزار تست کرونا گرفته شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ دکتر محمودرضا مرادی اظهار داشت:از ابتدای شیوع ویروس تاکنون ۲۲ جلسه ستاد مدیریت کرونا در استان کرمانشاه و ۲۱ جلسه نیز در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شده است.

وی بیان داشت: در حوزه بهداشت در نیمه دوم دی ماه با رصد و کنترل مرزها و آموزش، مرکز ۲۵ ۲۵، برنامه های صدا و سیما و همچنین غربالگری بهداشت نیز انجام شد تا بدینوسیله از همه پتانسیل ارگان ها استفاده شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در حوزه درمان پیش بینی بر استقرار ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی بود و بیمارستان گلستان و فارابی برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شد و دو نقاهتگاه نیز با کمک ارتش و سپاه برپا شد.

وی افزود: در حوزه غذا و دارو در ابتدا با کمبود مواد ضدعفونی کننده و ماسک مواجه بودیم که با حمایت استانداری به تولید این موارد رسیدیم و داروهای مورد نیاز نیز تهیه شد.

مرادی اعلام داشت: تاکنون ۱۹ هزار تست کرونا در استان انجام شده و ۴ هزار ۸۷۲ مورد تست مثبت اعلام شده است و هرچه به جلو پیش می رویم تعداد تست های کرونا بیشتر شده است.

وی در پایان تاکید داشت: میانگین تعداد مرگ و میر در استان تا دو هفته پیش از میانگین کشوری پایین تر بوده اما در دو هفته اخیر بیماری کرونا در سطح استان شیوع بیشتری پیدا کرده است.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری نسیم کرمانشاه |