شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » آموزش عملیاتی یک‌ماهه آتشنشانان کرمانشاهی

رییس سازمان آتشنشانی کرمانشاه از آموزش تئوری و عملیاتی آتشنشانان جذب شده خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، آتش‌پاد غلامرضا رضایی اظهار داشت: در سال ۹۸ کلیه مراحل قانونی جذب نیروی آتش‌نشان ( فراخوان عمومی، ثبت‌نام، آزمون تئوری و عملی) با نظارت کامل دستگاه‌های نظارتی انجام شد.

وی ادامه داد: بعد از طی مراحل جذب، آموزش‌های تئوری در سال ۹۸ آغاز و با توجه به شیوع بیماری کرونا اموزش‌های عملی به بعد سال جدید موکول شد.

آتش‌پاد رضایی با اشاره به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در آموزش‌های عملی افزود: آتش‌نشانان جذب شده در دو گروه ۴۰ نفره جهت آموزش عملی وارد فاز عملیاتی شدند.

وی در ادامه افزود: این نیروها آموزش‌هایی از قبیل لوله و آبرسانی، مهار حریق مایعات و گازها، عملیات جستجو و استفاده از دستگاه‌های تنفسی، رفتارشناسی حریق، نردبان دستی، پمپ خودروهای آتشنشانی، گره و کار در ارتفاع و آمادگی جسمانی لازم جهت عملیات‌های احتمالی را فرا گرفتند.

وی ادامه داد: دوره عملی آموزش آتشنشانان معمولا سه‌ماهه برگزار می‌شود اما در این دوره به واسطه تاخیر در آموزش و همچنین شیوع ویروس منحوس کرونا به صورت فشرده در دو شیفت صبح و عصر برگزار گردید.

آتش‌پاد رضایی در پایان افزود: بعد از عید سعید فطر دوره عملی آموزش نیروهای جدید به پایان می‌رسد و به زوی این نیروها در ایستگاه‌های آتش‌نشانی بکارگیری خواهند شد.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری نسیم کرمانشاه |