شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » دهکده گردشگری عشایری در “چالابه” احداث می‌شود

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: اولین دهکده گردشگری عشایری استان توسط بخش خصوصی در منطقه گردشگری چالابه احداث می‌شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایسنا، اصغر رشنو با اشاره به محبوبیت منطقه گردشگری چالابه بین مردم کرمانشاه، اظهار کرد: این منطقه یکی از مناطق حفاظت شده محیط زیست در استان است که ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری دارد.

وی تصریح کرد: همجواری این منطقه با طرح کریدور گردشگری بیستون – تاق بستان می‌تواند گردشگران بیشتری را به سمت آن جذب کند تا از جاذبه‌های زیبای آن بازدید داشته باشند.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان اضافه کرد: برای حضور بیشتر گردشگران در چالابه نیاز به ایجاد برخی زیرساخت‌های گردشگری در این منطقه داریم که البته تاکید می‌کنیم ایجاد این زیرساخت‌ها نباید به اکوتوریسم منطقه لطمه‌ای وارد کند.

وی بااشاره به تمایل بخش خصوصی برای احداث زیرساخت‌های گردشگری در این منطقه، عنوان کرد: براین اساس، برای یکی از سرمایه گذاران بخش خصوصی مجوز احداث اولین دهکده گردشگری عشایری استان را در این منطقه صادر کرده‌ایم.

رشنو میزان آورده اولیه سرمایه گذار برای این پروژه را حدود ۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این دهکده گردشگری عشایری در مساحت ۱٫۸ هکتار احداث خواهد شد و شامل بخش‌هایی مانند اقامتگاه بوم گردی، رستوران سنتی، آلاچیق و… خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: طبق تفاهم با سرمایه گذار پروژه، تمام زیرساخت هایی که در این منطقه احداث می‌شود باید سازگار با محیط طبیعی آن باشد و پیش بینی می‌شود احداث این پروره تابستان امسال آغاز شود.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری نسیم کرمانشاه |