شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » افزایش چهل درصدی مصرف آب در شهر کرمانشاه با شیوع ویروس کرونا

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: در طول چند روز گذشته با شیوع ویروس کرونا و رعایت بیشتر بهداشت از سوی مردم مصرف آب در شهر کرمانشاه چهل درصد افزایش یافته است.

به گزارش نسیم کرمانشاه، رضا داوودی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در چند روز گذشته بخصوص در شهر کرمانشاه بدلیل توصیه های بهداشتی مصرف آب افزایش پیدا کرده و با کمبود آب مواجه بودیم.

وی گفت: در چند روز اخیر بخصوص روز جمعه نهم اسفند ماه بدلیل شیوع ویروس کرونا مصرف آب کرمانشاه غیر نامتعارف شد و الگوی مصرف شبیه فصل تابستان شده بطوری که نسبت به سنوات گذشته از نرم خود خارج شده است.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه بیان داشت: با وارد شدن شوک هیدرولیکی در برخی از نقاط شهر با قطعی آب مواجه شدیم و با استراتژی جدید الگوی تابستان را در استان برقرار نمودیم که در حال حاضر مشکل قطعی آب تا حدودی برطرف شده است.

وی افزود: از روز شنبه ۱۰ اسفند ماه پنج حلقه چاه جدید را وارد مدار کرده و بیش از ۱۰۰۰ لیتر بر ثانیه مصرف آب را افزایش ظرفیت دادیم که الگوی تابستان را برای شرایط کنونی لحاظ کردیم.

داوودی در ادامه تاکید داشت: در حال حاضر با توجه به قرار دادن الگوی تابستان در شهر کرمانشاه شرایط پایدار برقرار شده و در هیچ نقطه ای از کرمانشاه قطعی آب نداریم.

وی از اعزام اکیپ هایی برای جلوگیری از قطعی آب در سطح شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: اکیپ هایی را بصورت ۲۴ ساعته در سطح شهر در حال رصد می باشند که در هیچ نقطه ای از کرمانشاه با افت فشار آب مواجه نشویم.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه بیان داشت: در طی مدت اخیر با ظهور ویروس کرونا بیش از چهل درصد افزایش مصرف آب داشتیم که مصارف خانگی در استان ۲.۵ برابر افزایش یافته و الگوی کرمانشاه را حتی نسبت به تابستان نیز تغییر داد.

وی افزود: در حال حاضر روزی حدود چهل میلیون لیتر در سطح شهر کرمانشاه به مصرف خانگی آب افزوده گردید که با توجه به رعایت بهداشت فردی در مقابله با ویروس کرونا مصرف آب افزایش چشمگیری داشته است.

داوودی در ادامه گفت: در حال حاضر با کمبود ۸۰ هزار مترمکعب مخزن مواجه می باشیم و تا زمانی که این کمبود را داریم نمی توانیم آب تمام مناطق شهر کرمانشاه را بصورت کامل تامین کنیم.

وی تاکید داشت: بیش از ۶۵ درصد شبکه مدرن فاضلاب کرمانشاه آماده شده که ۳۵ درصد مابقی نیز شبکه های سنتی می باشد که عموما در مناطقی با بافت فرسوده و قدیمی قرار دارد.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در پایان گفت: در حال حاضر حدود ۲۰ هزار انشعاب غیر مجاز آب در استان کرمانشاه وجود دارد که شهر کرمانشاه ۷۰ درصد از این انشعابات غیر مجاز را در خود جای داده است.

وی در پایان تاکید داشت: با توجه به شیوع کرونا و افزایش مصرف آب در حال حاضر از شهروندان کرمانشاهی تقاضا کرد تا از شستشوهای غیر ضروری بپرهیزند و در مصرف آب صرفه جویی کنند.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری نسیم کرمانشاه |