شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » رفع موانع بهره برداري از تصفيه ‌خانه فاضلاب شهر هرسین

در نشستي ويژه با حضور استاندار کرمانشاه، مسائل و مشكلات طرح تصفيه خانه فاضلاب شهر هرسين جهت بهره برداري با توجه به پيشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی این طرح بررسي شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در اين نشست كه با حضور معاون هماهنگي امور عمراني، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان و فرماندار هرسين برگزارشد، بر رفع موانع و مشكلات، تأمين اعتبار و تكميل پروژه تا پايان سال تأكيد كرد.

وی تصریح کرد: عمليات اجرايي اين پروژه بعد از وقفه ٦ ساله در سال ٩٦ دوباره شروع شده و براساس پيگيري هاي صورت گرفته امروز مصوب می شود که اين تصفيه خانه تا پايان سال به بهره برداري برسد.

مهندس علیرضا تخت شاهی مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه نیز درباره پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر هرسین گفت: اين پروژه از محل اعتبارات ملي و استاني در فاز مطالعاتي از سال ١٣٨٢ و عمليات اجرايي در سال ٨٤ شروع شد كه در سال ٩٠ متوقف گردید. عملیات اجرایی اين پروژه مجددا از سال ٩٦ از سرگرفته شد و مقرر گردید با اتصال شبكه فاضلاب به تصفيه خانه در پايان سال به بهره برداري برسد.

به گفته وی تصفیه‌خانه فاضلاب شهر هرسین در زمینی به مساحت حدود ۷ هکتار برای جمعیت ۵۵ هزار نفری و با فرآیند لجن فعال(هوادهی ممتد) با ظرفیت ۱۳ هزار متر مکعب در شبانه روز در دست احداث است.

وی تأکید کرد: پساب خروجی این تصفیه خانه می‌تواند بیشترین کاربرد را برای استفاده کشاورزان داشته باشد.

شهرستان هرسین ۱۱ هزار و ۸۰۰ مشترک آب و فاضلاب دارد و طول شبکه فاضلاب این شهرستان ۱۲۱ کیلومتر است.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری نسیم کرمانشاه |