شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » سهم آب استان در حوزه کرخه کمتر از میزان مورد نیاز است

استاندار کرمانشاه گفت: سهم آب استان در حوزه کرخه کمتر از میزان مورد نیاز است.

به گزارش نسیم کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس مجلس و وزیر نیرو برگزار شد اظهار داشت؛ برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کرمانشاه ۴۰۱۲ نفر ثبت نام کردند که در حال حاضر در مراحل تایید صلاحیت قرار دارند.

وی در مورد زلزله سال ۹۶ گفت: واحد های مسکونی که باید ساخته می شدند به تعداد ۴۰ هزار و ۱۶۲ واحد بوده که در حال حاضر بیش از ۳۵ هزار از این واحدها ساخته شده که این مقدار ۸۸ درصد از کل واحدها را شامل می شود و مابقی نیز در دست ساخت می باشد.

استاندار بیان داشت: تسهیلات پرداختی بانک ها به زلزله زدگان با بهره ۴ درصد بیش از ۳ هزار میلیارد تومان بوده و حدود ۶۷۷ میلیارد تومان هم به صورت بلاعوض به زلزله زدگان پرداخت شده است.

وی افزود: زلزله سرپل ذهاب ۲۰ ثانیه طول کشید اما در مجموع زلزله سرپل ذهاب ۱۱ هزار میلیارد تومان بار مالی برای دولت داشته است.

بازوند گفت: در حال حاضر با توجه به تورم و گرانی و فشاری که بر روی دوش مردم زلزله زده است تقاضا داریم یکسال دیگر به امهال وام ها اضافه گردد.

وی تاکید داشت: سهم آب استان از حوزه کرخه کمتر از میزان مورد نیاز است و انتظار میرود در تهیه سند آب استان این مورد دیده شود به طوری که حق استان کرمانشاه در حوزه کرخه ۱.۶ میلیارد مترمکعب می باشد که درحال حاضر این مقدار ۶۸۰ میلیون متر مکعب می باشد.

استاندار کرمانشاه در مورد بیکاری نیز اظهار داشت: اقدامات خوبی انجام گرفته اما در حال حاضر با مشکل بیکاری مواجه هستیم و سالانه تعداد زیادی نیز به نیروی کار استان اضافه می شوند اما
در پاییز ۹۶ نرخ بیکاری استان ۲۵ درصد بود ولی در دو سال اخیر شاهد کاهش سیر صعودی بیکاری بودیم و در این زمینه کاهش محسوسی داشته ایم که در حال حاضر مطابق مرکز آمار کشور شرایط بهتری نسبت به قبل داریم.

وی افزود: در مورد پتروشیمی اسلام آباد غرب نیازمند یک خط اعتباری هستیم تا این پتروشیمی را ساماندهی کنیم و از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست داریم که در این زمینه به استان کمک کنند.

بازوند تاکید داشت: در شرایط تحریم دولت دارایی های فراوانی در شهرها دارد که در این شرایط تحریم و اقتصادی می توان با فروش برخی از دارایی ها تا حدودی از مشکلات اقتصادی بکاهیم.

وی ادامه داد؛ استان کرمانشاه ۳۱ هزار میلیارد تومان دارایی دولتی دارد که امیدوارم با تصویب قانونی بتوانیم حداقل با فروش ۲ هزار میلیارد تومان از این دارایی ها برخی از مشکلات استان را حل نماییم.

استاندار کرمانشاه گفت: در برخی از استان ها از قبیل کرمانشاه جمعیت حاشیه نشین و فقیر نشینی دارد به طوری که در کرمانشاه حدود ۴۰۰ هزار نفر در این مناطق زندگی می کنند که نیاز به تامین اعتبار دارند اما نمیتوان برای آسیبهای اجتماعی نسخه واحد پیچید.

وی در پایان اظهار داشت: در استان کرمانشاه در ۱۹ نقطه فاضلاب وارد قره سو می شود که با توجه به بحث گردشگری این مشکل مانع جذب گردشگر به این منطقه شده است و امیدواریم تدبیر مناسبی در این زمینه در نظر گرفته شود.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری نسیم کرمانشاه |