شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » جمهوری اسلامی ایران امروز یکی پس از دیگری قله های پیروزی را فتح می کند

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه گفت: جمهوری اسلامی امروز با پیروی از مکتب عاشورا و به برکت خون شهدا یکی پس از دیگری قله های موفقیت را طی می کند این حرکت عاشورایی موجب پیروزی در کشورهای عراق و سوریه شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه، حسن موحد ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهارداشت: واژه دفاع مقدس الهام گرفته از آیه مبارکه و “اعدوالهم ما اسعتطم من قوه و من رباط الخیل ترهبون به عدوالله و عدوکم و آخرین من دونهم” است که به فرمان الهی مومنان بایستی برای دفاع از خود هر آنچه را که در توان دارند بکار گیرند آماده باشند تا دشمنان خدا و مومنین جرائت تهدید و هجوم به آنان را نداشته باشند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه اگر به دوران هشت سال جنگ تحمیلی دفاع مقدس می گوییم، خاطر نشان کرد : دفاع مقدس دفاعی الهام گرفته از قرآن بوده که منطبق بر معیارهای الهی ، اخلاقی، انسانی و عقل و مشروع بوده است.

وی گفت: معمولا بسیاری از جنگ ها در که دنیا رخ داده است در راستای زیاده خواهی، توسعه طلبی ، غیر اخلاقی ، کشور گشایی، منفعت طلبی و با ماهیت تجاوزگری بوده است ولی دفاع مقدس به این دلیل مقدس است که بر اساس آیات الهی ما برای دفاع از عقیده ، آب و خاک و نوامیس خویش و از نگاه همه ادیان مشروع بوده و به فرماندهی امام خمینی(ره) بعنوان رهبر کبیر انقلاب اسلامی به پا خاستیم.

موحد همچنین در ادامه با بیان این مطلب که ما در روزهای آغازین نهضت و انقلاب بودیم و یک سنگ را به سمت کاخ شیشه ای دشمن پرتاب نکرده بودیم ، که در مجامع بین المللی به عنوان مدرک جرم نشان داده شود؛ تصریح کرد : در طول تاریخ همواره یزیدیان زمان مقابل خط جبهه حق و آزادگان و حق طلبان بوده اند که این نبرد در طول خلقت بشر بوده وتا ظهور امام زمان (عج) ادامه خوهد داشت و درجنگ تحمیلی کسی که طرف مقابل ما بود فردی خیانتکار و فراری بود که با یک کودتاه یکسال قبل شروع جنگ تحمیلی و با حمایت آمریکا و حزب بعث به قدرت رسید.

این مسئول افرود : در آن زمان رسانه های غربی در راستای سرکوب انقلاب اسلامی با تحلیل و مقالات توجیه گرانه برای تجاوز به جمهوری اسلامی صدام را تشویق می کردند و صدام که فردی جاه طلب و نوکر شیطان بزرگ بود با حمایت استکبار جهانی و کشورهای وابسته منطقه جنگی بزرگ و گسترده را بر علیه ما به راه انداختن که در سال ۶۰ بودجه کمک های ارسالی به رژیم بعث صدام بیش از ۱۳میلیارد دلار که با بودجه دفاعی چندین کشور برابری میکرد .

موحد تصریح کرد : جوانان پرشور عاشورایی با تبعیت از امام خمینی(ره) و در لبیک به امام خویش بدون هیچ گونه چشم داشتی با نیروی ایمان برای مقابله با دشمن به میدان جنگ می شتافتند.

وی گفت: در آن زمان که تمام دنیا به دو قدرت شرق و غرب تقسیم شده بود جریان فرهنگی عظیمی به نام جمهوری اسلامی به وجود آمد که جوانانش با الهام از آیات الهی و در لبیک به امام خویش مقابله با دشمن با یک تکلیف الهی می دانستند و لذا یکی پس از دیگری قله های موفقیت را طی کردند و این حرکت عاشورایی برای آزادگان جهان الگو و آنان را به حرکت در آورد.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه با بیان اینکه تفکر عاشورایی نقشه های دشمنان را در عراق و سوریه و یمن در هم پیچید که امروز جبهه باطل در تنگنا هستند ، افزود: امروز این دشمنان هستند که باید تسلیم جبهه حق شوند و اگر ما دین خدا را یاری کنیم ما پیروز خواهیم شد و لازم است ما گنجینه معنوی دفاع مقدس و فرهنگ شهدا را به نسل آینده منتقل کنیم و تا نسلی عاشورایی را تربیت کنیم.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری نسیم کرمانشاه |