شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » نخستين رستوران طبخ ماهی در کلانشهرکرمانشاه افتتاح شد


با حضور و توسط معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری کرمانشاه، افضلی مدیر کل شیلات استان، نخستین رستوران طبخ ماهی در محل بلوار طاق بستان جنب فروشگاه زنجیره ای رفاه افتتاح شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، اولین رستوران طبخ ماهی در شهر کرمانشاه به منظور ترويج فرهنگ مصرف ماهی، بالا بردن سرانه مصرف آبزیان در استان با مشاركت بخش خصوصي به بهره برداری رسید.

دکتر حاتمی در آئین افتتاح رستوران طبخ ماهی در شهر کرمانشاه طی سخنانی اظهار داشت: افتتاح چنین رستوران های با همت و تلاش بخش خصوصي در سطح استان و شهرستان های تابعه باعث بالا بردن سرانه مصرف و ترويج فرهنگ مصرف آبزيان می گردد که این امر نقش مهمی در تامین سلامت جامعه دارد.

مهندس افضلی  مدیر کل شیلات استان نیز طی سخنانی عنوان نمود: یقیناً  با افزایش رستوران های طبخ آبزیان پرورشی و دریایی در سطح استان،  میانگین سرانه مصرف آبزیان را با تحقق شعار “ماهی غذاي سلامتي” تا پايان سال به ۱۰ كيلوگرم برسانيم.

در ادامه مديریت رستوران طبخ آبزيان اظهار نمود؛ اين رستوران  با حمایت و همکاری اداره کل شیلات استان و سازمان میادین و مشاغل شهری، شهرداری منطقه ۵، ادارات مرتبط افتتاح و در اين رستوران طبخ غذاهای آبزی دریایی و پرورشی به صورت تنوری برای همشهریان عزیز ارائه می گردد.  

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری نسیم کرمانشاه |