شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » بیش از ۲۱ هزار حامی در کرمانشاه حدود ۷ هزار نفر از ایتام را تحت حمایت خود قرار دادند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت؛ در حال حاضر بیش از ۲۱ هزار حامی در کرمانشاه حدود ۷ هزار نفر از ایتام را تحت حمایت خود قرار دادند.

به گزارش نسیم کرمانشاه، محسن رخصی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: کمیته امداد امام (ره) بنابر رسالت خود از زمان تاسیس در سال ۱۳۵۷ تاکنون خدمات شایسته ای را به محرومان و خانواده های تحت پوشش انجام داده است.

وی گفت؛ تعداد مراجعین به کمیته امداد در سنوات گذشته را بیشتر افرا ناتوان، سالمند، زنان سرپرست خانوار و ایتام تشکیل می دادند اما در چند سال اخیر با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر استان قشر بیکار و جوان نیز جزو مراجعان به کمیته امداد قرار گرفته اند.

مدیر کل کمیته امداد استان بیان داشت: حدود ۷۸ هزار خانواده با جمعیتی بالغ بر ۱۷۸ هزار نفر از خدمات دائمی کمیته امداد استان استفاده می کنند و در سال مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به حساب این خانوارهای تحت پوشش واریز می شود.

وی تاکید داشت؛ در سال گذشته بیش از ۵ هزار وام در قالب وام قرض الحسنه به مددجویان و خانوارهای تحت پوشش و نیازمند پرداخت شد.

محسن رخصی اظهار داشت؛ در زمینه توانمندسازی خانواده های تحت پوشش با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، اشتغال و توانمندسازی افراد نیازمند و تحت پوشش در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در سال گذشته بیش از ۵۰۳ طرح اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان برای افراد تحت پوشش و نیازمند پرداخت شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بیان داشت؛ یکی دیگر از برنامه های کمیته امداد در بحث اشتغالزایی، آموزش های فنی و حرفه ای و کارآموزی می باشد که در سال گذشته بیش از ۷ هزار نفر از مددجویان تحت آموزش قرار گرفتند.

وی افزود: در استان کرمانشاه حدود ۱۳ هزار نفر دانش آموز تحت پوشش قرار دارند که با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان در قالب کمک هزینه تحصیلی به آنان پرداخت می شود و همچنین ۲ هزار دانشجو نیز تحت پوشش بوده و از امکانات و کمک هزینه های کمیته امداد استفاده می کنند.

رخصی تاکید داشت: در حوزه درمانی نیز در سال گذشته بیش از ۲۶ میلیارد تومان کمک هزینه های درمانی به افراد تحت پوشش پرداخت شد و ۵ هزار نفر نیز تحت حمایت بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که ماهیانه هزینه بیمه آنها از سوی کمیته امداد استان پرداخت می شود.

وی گفت: بیش از ۷ هزار نفر از ایتام استان تحت حمایت حامیان خیر کمیته امداد می باشند که ۲۱ هزار حامی نیز این ایتام را تحت حمایت خود قرار می دهند که بخشی از این حامیان در داخل استان ساکن بوده و بخشی نیز در خارج از استان زندگی می کنند.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری نسیم کرمانشاه |