مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه از اهدای پلاسمای ۴۱ نفر از بهبودیافتگان کرونا در استان خبر داد و گفت: تیم خون‌گیری سازمان انتقال خون استان امروز به شهرستان اسلام‌آباد غرب اعزام شده است. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از فارس، پژمان صالحی‌فر، اظهار داشت: امروز بعد از مدت‌ها که در شرایط سخت کرونا […]

مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه از اهدای پلاسمای ۴۱ نفر از بهبودیافتگان کرونا در استان خبر داد و گفت: تیم خون‌گیری سازمان انتقال خون استان امروز به شهرستان اسلام‌آباد غرب اعزام شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از فارس، پژمان صالحی‌فر، اظهار داشت: امروز بعد از مدت‌ها که در شرایط سخت کرونا بوده‌ایم و تیم خون‌گیری سازمان انتقال خون استان به شهرستان اسلام‌آباد غرب اعزام شده است.

وی با اشاره با استقرار این تیم در بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان، گفت: این تیم امروز از ساعت هشت صبح تا ۱۲:۳۰ دقیقه آماده خون‌گیری است ارائه کارت شناسایی ترجیحا کارت ملی برای اهدا کنندگان ضرورت دارد.

مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه با بیان اینکه نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد کاهش مراجعه داشته‌ایم، افزود: زمانی می‌توانیم خدمات بهتری ارائه دهیم که ذخیره مناسبی داشته باشیم ذخیره ما مناسب نیست به تمامی گروه‌های خونی نیاز داریم.

وی در ادامه اشاره‌ای به پویش«شکرانه سلامت» داشت و گفت: در این پویش بیماران بهبود یافته کرونا پلاسمای خون خود را در راستای کمک به دیگر بیماران کرونایی که در بیمارستان بستری هستند، اهدا می‌کنند.

صالحی‌فر به مراجعه ۵۴ بیمار بهبود یافته در این زمینه اشاره کرد و گفت: ۴۱ نفر از این تعداد موفق به اهدای پلاسما شده‌اند که مطمئنا آنتی‌بادی‌های ایجاد شده در بدن آن‌ها در بهبود بیماران موثر است.

وی از بهبودیافتگان خواست در اسرع وقت برای اهدای پلاسما مراجعه کنند و افزود: بهبود یافتگان ۲۰تا ۳۰ روز بعد از اینکه آزمایش تشخیص کوید ۱۹ آن‌ها منفی شد می‌توانند به شکرانه سلامتی خود پلاسمایی خود را اهدا کنند، براساس برخی تحقیقات این آنتی‌بادی تولید شده تا سه تا چهارماه دربدن فرد باقی می‌ماند ولی این زمان هنوز به طور قطعی مشخص نیست.