رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه گفت: بیش از ۲۷۰ کیلوگرم گوشت غیربهداشتی در چهار منطقه از مناطق کرمانشاه ثبت و معدوم سازی شد. به گزارش نسیم کرمانشاه، ایرج کاکایی در گفتگویی از طرح تشدید بازرسی های امکان بهداشتی و خدماتی طی ایام محرم خبر داد و گفت: طی بازرسی های هفته جاری بیش از ۲۷۰ […]

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه گفت: بیش از ۲۷۰ کیلوگرم گوشت غیربهداشتی در چهار منطقه از مناطق کرمانشاه ثبت و معدوم سازی شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، ایرج کاکایی در گفتگویی از طرح تشدید بازرسی های امکان بهداشتی و خدماتی طی ایام محرم خبر داد و گفت: طی بازرسی های هفته جاری بیش از ۲۷۰ گوشت کیلوگرم غیربهداشتی در چهار منطقه از شهر ثبت و ضبط شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه با اشاره به اینکه این مقدار گوشت فاسد و غیربهداشتی از مناطق وزیری، نواب صفوی، دولت آباد و… شناسایی و معدوم شدند، خاطرنشان کرد: اقلامی خوراکی همچون دل و جگر، سیرابی، ضایعات مرغ (مرغ فاقد بسته بندی بهداشتی) از مراکز مذکور جمع آوری و معدوم سازی شد.

وی با اشاره بر اینکه بخشی از موارد معدومی گوشت های چرخ شده بودند گفت: گوشت باید در حضور مشتری چرخ و به ایشان تحویل گردد وی افزود چرخ کردن گوشت از قبل، بدلیل عدم توانایی در شناسایی منبع آن تخلف محسوب شده و در صورت روئیت توسط بازرسان ادارات دامپزشکی معدوم خواهند شد. شهروندان می‌توانند مواردی از این دست را به مراجع مربوطه از جمله تعزیرات حکومتی و دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

این مسؤول یادآور شد: پل ارتباطی ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان برای دریافت گزارشات مردمی از تخلفات مشاهده شده است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه به تشکیل پرونده برای متخلفان ارائه محصولات غیربهداشتی در این مناطق و ارجاع آنان به دستگاه قضایی اشاره و عنوان کرد: یگان های مشترک بازرسی با همکاری ارگان های تعزیرات حکومتی، اصناف، مرکز بهداشت و دامپزشکی در دو کشیک به صورت روزانه از امکان و مراکز عرضه فراورده های خام دامی بازدید دارند و به جد با قانون شکنان در امر خدماتی و بهداشتی برخورد خواهند کرد.