مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه، از افتتاح موزه تاق‌بستان با چهار میلیارد ریال اعتبار در روز جهانی موزه‌ها خبر داد. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از باشگاه خبرنگاران، امید قادری گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته میراث فرهنگی مراسمی با حضور استاندار، حافظان و فعالان میراث فرهنگی با رعایت فاصله گذاری […]

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه، از افتتاح موزه تاق‌بستان با چهار میلیارد ریال اعتبار در روز جهانی موزه‌ها خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از باشگاه خبرنگاران، امید قادری گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته میراث فرهنگی مراسمی با حضور استاندار، حافظان و فعالان میراث فرهنگی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود و از حافظان میراث فرهنگی قدردانی خواهد شد.

او با اشاره به افتتاح پروژه‌های مختلف در هفته میراث فرهنگی، به اتمام مرحله یک و دو ساماندهی تاق گرا اشاره کرد و افزود: پس از اتمام عملیات ساماندهی مرحله یک، گام دوم ساماندهی را نیز با هشت میلیارد ریال اعتبار به پایان رساندیم.

او اضافه کرد: همزمان با افتتاح ساماندهی تاق گرا از محور ساسانی، نقش برجسته آنوبانی نی و زیج منیژه نیز بازدید می‌شود.

قادری همچنین به افتتاح نخستین اقامتگاه سنتی بافت تاریخی کرمانشاه (خانه معروف یزدی ها) در این ایام اشاره کرد و افزود: این اقامتگاه با همکاری بخش خصوصی و با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار ساخته شده است.

او اضافه کرد: نخستین اقامتگاه بوم گردی شهر کرند (میلکان) نیز با هشت میلیارد ریال اعتبار و با همکاری بخش خصوصی افتتاح خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه با اشاره به اهمیت بازار تاریخی کرمانشاه برای مردم این شهر، بیان کرد: تاکنون چندین مرتبه این بازار تاریخی توسط کارشناسان مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته و در هفته میراث فرهنگی نیز، عملیات اجرایی بازار وکیل الدوله با ۱۷ میلیارد ریال اعتبار آغاز خواهد شد.