مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: ۵۰۰ روستای استان برای رویداد بین المللی گردشگری ۲۰۲۰ آماده می شوند. به گزارش نسیم کرمانشاه، امید قادری در همایش عرصه یادگیری در هتل پارسیان کرمانشاه اظهار داشت: در دنیای کنونی گردشگری به عنوان یک صنعت شناخته می شود و باید در این زمینه اقدامات مناسب […]

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: ۵۰۰ روستای استان برای رویداد بین المللی گردشگری ۲۰۲۰ آماده می شوند.

به گزارش نسیم کرمانشاه، امید قادری در همایش عرصه یادگیری در هتل پارسیان کرمانشاه اظهار داشت: در دنیای کنونی گردشگری به عنوان یک صنعت شناخته می شود و باید در این زمینه اقدامات مناسب را انجام دهیم.

وی بیان داشت: اگر ظرفیت های استان کرمانشاه را به درستی در سطح کشور و جهان معرفی کنیم می توانیم این استان را در سطح کشور به جایگاه واقعی خود برسانیم.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان گفت: استان کرمانشاه به لحاظ منابع طبیعی و جاذبه های فرهنگی و اجتماعی بسیار غنی بوده که متاسفانه تا بحال به خوبی معرفی نشده است و سعی بر این است که به معرفی این منابع بپردازیم.

وی تاکید داشت: در شرایط کنونی تحریم، رونق صنعت گردشگری و توریسم می تواند به بهبود فضای کسب و کار منجر شود و در این راستا باید سرمایه گذاری را افزایش دهیم.

قادری در ادامه افزود: در استان تاریخی کرمانشاه برنامه های خوبی برای حوزه گردشگری تهیه شده که چهل هزار سال تاریخچه استان نشان دهنده قدمت تاریخی استان ما می باشد.

وی آثار استان کرمانشاه را ۴۲۰۰ اثر شناخته شده اعلام کرد و افزود: از این تعداد۲۲۰۰ اثردر فهرست آثار ملی ثبت شده است و تنها اثر بیستون ثبت جهانی شده است که چند اثر دیگر نیز در شرف ثبت جهانی می باشند.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: کرمانشاه از سالیان گذشته تاکنون محل زندگی ادیان و اقوام و مذاهب گوناگون در جوار هم بوده که در سالیان متوالی به زندگی در کنار هم ادامه داده اند.

وی در حوزه صنایع دستی نیز بیان داشت: در حوزه صنایع دستی کرمانشاه به عنوان یکی از پنج استان برتر در این حوزه می باشد که در حال حاضر ۶۰ رشته صنایع دستی در استان مشغول فعالیت می باشند.

قادری در پایان گفت: رویداد بین المللی کرمانشاه ۲۰۲۰ رویدادی مهم می باشد که در این راستا ۵۰۰ روستای گردشگری مشغول آماده سازی خود بوده که این رویداد فرصت معرفی استان را به خوبی فراهم می کند.