مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: ۴۵ هزار نفر از مردم کرمانشاه خون جمعیت دو میلیونی استان را تامین می کنند. به گزارش نسیم کرمانشاه، پژمان صالحی فر در آیین تجلیل از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار توسط اداره کل انتقال خون استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: نیاز به خون و فرآورده های آن […]

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: ۴۵ هزار نفر از مردم کرمانشاه خون جمعیت دو میلیونی استان را تامین می کنند.

به گزارش نسیم کرمانشاه، پژمان صالحی فر در آیین تجلیل از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار توسط اداره کل انتقال خون استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: نیاز به خون و فرآورده های آن مختص گروه یا فرد خاصی نیست و در هر دو ثانیه یک نفر در جهان به اهدای خون نیاز دارد.

وی بیان داشت: در کشور ما نیز با توجه به آمار بالای تصادفات رانندگی نیاز مبرم به خون احساس می شود و ۸۰ درصد از مرگ و میرها بر اثر خونریزی و نبود خون در این تصادفات کشته می شوند.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه در ادامه افزود: آمار بیماری هایی مثل سرطان در کشور ما روز بروز بیشتر شده و آمار مصرف خون در جامعه روز بروز بیشتر شده و بیمارستان ها نیاز بیشتری به خون دارند بنابراین باید با اهدای خون جوابگوی خون بیماران باشیم.

وی تاکید داشت: در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه بار اهدای خون را حدود ۴۵ هزار نفر تحمل کرده و با توجه به جمعیت استان این مقدار ناکافی بوده و اگر ورودی افراد اهدا کننده خون زیاد نشود ممکن است در چند سال آینده با چالش جدی روبرو شویم.

صالحی فر بیان داشت: سازمان انتقال خون به عنوان یک سازمان خدمتگذار خون های اهدایی را آماده و تست کرده و سپس این خون ها را به مراکز اهدایی می سپارد و این سازمان هیچ نفعی از اهدای خون نمی برد.

وی ادامه داد؛ در حال حاضر با کاهش اهدای خون مواجه می باشیم که امیدواریم با افزایش اهدای خون هم استانی های عزیز این مقدار افزایش یابد و کمبودی در این زمینه نداشته باشیم.

مدیر کل انتقال خون استان در پایان اظهار داشت: در استان کرمانشاه هر نفر ۱.۴ بار در طول سال خون اهدا می کند که میانگین سالانه هر مرد در جهان ۴ بار و هر خانم ۳ بار می باشد بنابراین میانگین اهدای خون در استان ما از میانگین جهانی پایین تر می باشد.