رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دالاهو گفت: ۱۶ درصد از جمعیت شهرستان دالاهو تحت پوشش کمیته امداد می باشند. به گزارش نسیم کرمانشاه، حیدر بهرامی در جمع اصحاب رسانه استان اظهار داشت؛ در حال حاضر ۳۵ هزار نفر در قالب بیش از ۱۰ هزار خانوار در شهرستان دالاهو زندگی می کنند که یک […]

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دالاهو گفت: ۱۶ درصد از جمعیت شهرستان دالاهو تحت پوشش کمیته امداد می باشند.

به گزارش نسیم کرمانشاه، حیدر بهرامی در جمع اصحاب رسانه استان اظهار داشت؛ در حال حاضر ۳۵ هزار نفر در قالب بیش از ۱۰ هزار خانوار در شهرستان دالاهو زندگی می کنند که یک هزار و ۳۶۲ خانوار تحت پوشش کمیته امداد می باشند که این مقدار ۱۶ درصد از جمعیت این شهرستان را تشکیل می دهد.

وی گفت: در زمان وقوع زلزله ۳۶۵ خانه از مددجویان تحت پوشش این نهاد تخریب یا آسیب دید که با اهدا مبالغی به صورت بلاعوض منازل این عزیزان ساخته شد.

رییس کمیته امداد شهرستان دالاهو بیان داشت: در زمان وقوع زلزله کمیته امداد به عنوان اولین نهاد پای کار بود و به برپایی چادر برای زلزله زدگان پرداخت با وصف این که کارکنان کمیته امداد نیز زلزله زده بودند اما در همان ساعات اولیه پای کار بودند.

وی افزود: در زمان اوایل زلزله ۵۰۰ خانه در مناطق زلزله زده بازسازی شد و بعد از شش ماه نیز ۲ هزار واحد دیگر ساخته و بازسازی شدند.

بهرامی تاکید داشت: اولین گروهی که تسهیلات زلزله دریافت کردند افراد تحت پوشش این نهاد بودند بطوری که در مناطق روستایی ۱۲ میلیون تومان و در مناطق شهری ۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت کردند.

وی ادامه داد؛ در شهرستان دالاهو پس از زلزله ۱۴۳ مورد اشتغالزایی انجام شده و در همان اوایل زلزله دستمزد مددجویان به صورت سه برابری پرداخت شد تا این عزیزان احساس کمبود و خلا نداشته باشند.

رییس کمیته امداد شهرستان دالاهو گفت: کمیته امداد با ارزیابی تیم اعزامی مجلس شورای اسلامی به عنوان دستگاه برتر خدمت رسان شناخته شد و از خدمات امداد تقدیر بعمل آمد.

وی بیان داشت: قبل از زلزله یک هزار و ۲۳۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد بودند که بعد از زلزله و در حال حاضر ۴۰۰ خانوار به این مقدار اضافه گردید و به حدوند یک هزار و ۳۶۲ خانوار رسید.

بهرامی افزود:در زمان وقوع سیل نیز کمیته امداد پای کار بود و کمک هایی به ارزش ۸۰۰ میلیون تومان برای مناطق سیل زده جمع آوری شد.

وی در پایان گفت: در سال ۹۶ حدود ۲۵ میلیون تومان زکات پرداخت شد و در سال ۹۷ این مبلغ به ۵۰ میلیون تومان رسید و در سال جاری تاکنون حدود ۶۵ میلیون تومان جمع آوری شده است.