مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه گفت: این فرودگاه هم اکنون با حدود ۶۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می کند و بسیاری از پرواز های قبل فرودگاه هنوز برقرار نشده است. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از فارس، «مجتبی بیاتی» در خصوص وضعیت پروازی فرودگاه کرمانشاه، اظهار داشت: در ایام پیش از کرونا در […]

مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه گفت: این فرودگاه هم اکنون با حدود ۶۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می کند و بسیاری از پرواز های قبل فرودگاه هنوز برقرار نشده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از فارس، «مجتبی بیاتی» در خصوص وضعیت پروازی فرودگاه کرمانشاه، اظهار داشت: در ایام پیش از کرونا در هفته ۱۲۰ پرواز از فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه به مقصد تهران،مشهد،عسلویه،کیش و بندرعباس داشتیم اما در شرایط فعلی تنها در هفته ۷۰ پرواز به مقاصد تهران مشهد و عسلویه صورت می گیرد.
بیاتی در خصوص اقدامات صورت گرفته در مجموعه هواپیمایی استان در مقابل ویروس کرونا، گفت: هر هواپیما پس از هر پرواز ضدعفونی می شود و در محیط فرودگاه نیز مساله فاصله گذاری اجتماعی و ضدعفونی سالن به صورت مستمر در حال انجام است و در این خصوص هیچ مشکلی وجود ندارد.
مدیرکل فروگاه های استان در پاسخ به این سئوال که شیوع بیماری کرونا در افت قیمت بلیط های هواپیما تاثیر داشته است،گفت: سازمان هواپیمایی کشور یک کمینه و بیشنیه برای قیمت بلیط های هواپیما در نظر گرفته است و شرکت های هواپیمایی با توجه به میزان تقاضا قیمت های خود را شناور تعریف می کنند؛ به همین دلیل قطعاً شاهد کاهش قیمت در پرواز هستیم اما این کاهش به چه میزان است، پاسخ مشخصی وجود ندارد.
وی خصوص برنامه های آتی این مجموعه، گفت: برنامه های آتی ما تابع ستاد مدیریت کرونای استان است اما با توجه به تقاضای های موجود از طرف مردم عزیز در حال رایزنی برای برقراری چند پرواز خاص دیگر در فرودگاه هستیم.
بیاتی در خصوص برنامه این فرودگاه به مقاصد خارج از کشور نیز عنوان داشت: در شرایط فعلی کشور درخواست مناسبی در خصوص پرواز های کشور وجود ندارد اما در صورت تقاضای مناسب امکان برگزاری پرواز وجود دارد.